Skocz do zawartości
radoslawd

Procesor ZWOLNIŁ po instalacji ICS'a

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Może spotkał się ktoś z taką niespodzianką. Otóż dzisiaj dotarła do mnie przesyłka z nowym HTC Sensation XE. Jako, że na pokładzie był z pierwotnie instalowany Androidem 2.3, niezwłocznie przystąpiłem do aktualizacji.

Aktualizacja przebiegła pomyślnie (automatycznie, dostarczone przez producenta, z opcji systemu). Jakież było moje zdziwienie, kiedy po zerknięciu w informacje o sprzęcie po aktualizacji zobaczyłem, że procesor taktowany jest zegarem... 1.2 GHz zamiast "pudełkowego" 1.5 GHz!

Zapewniam, że przed aktualizacją było 1.5 GHz. Kontaktowałem się z obsługą klienta HTC przez czat i konsultant polecił mi reset do ustawień fabrycznych. Wykonałem go, ale niczego to nie zmieniło (poza utratą tego, co już sobie zdążyłem ustawić :)). Teraz ciągle konsultanci na czacie zajęci, wysłałem też zapytanie mailowe, ale może tu ktoś szybciej coś poradzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kios

Podaj dokładną wersji oprogramowania. Prawdopodobnie to jakiś błąd pliku, w którym są zapisane informacje o systemie, a telefon działa dalej na właściwych częstotliwościach. Oprogramowania dla obu wersji Sensation różnią się szczegółami. Po aktualizacji nadal masz działające Beats Audio?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wersja oprogramowania 3.32.401.105. Android 4.0.3, HTC Sense 3.6.

Również Quadrant SE mówi, że bieżącą i maks. częstotliwość wynosi 1188 MHz... Dziwne to.

Beats Audio tak, działa po aktualizacji bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kios

Teoretycznie masz czyste oprogramowanie dla XE. Wersja, którą masz zainstalowana nie jest najnowszą dostępną - oznaczenia powinny zaczynać się od 3.33... . Jeżeli telefon nie wyszukuje żadnej dostępnej aktualizacji, która może rozwiązać twój problem to jest możliwość zainstalowania jej ręcznie.

Po pobraniu tego programu: RUU_PYRAMID_LE_ICS_35_S_HTC_Europe_3.33.401.153_Radio_11.76A.3504.00U_11.24A.3504.31_M_release_281004_signed.exe i postępowaniu według instrukcji cały system powinien zostać zainstalowany ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm... faktycznie wyszukuję jakąś aktualizację ~60 MB. Niestety instalacja kończy się niepowodzeniem - przy restarcie telefon zwisa na pewien czas obrazku "telefon + trójkąt z wykrzyknikiem" następnie kontynuuje ładowanie systemu, ale w niezmienionej wersji. Tak więc można próbować w nieskończoność instalować tę aktualizację. Może faktycznie spróbuję wieczorem tego sposobu. Support HTC milczy.

Dzięki! Odezwę się z wynikiem.

---------- Post dołączono o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------

Po pobraniu tego programu: RUU_PYRAMID_LE_ICS_35_S_HTC_Europe_3.33.401.153_Radio_11.76A.3504.00U_11.24A.3504.31_M_release_281004_signed.exe i postępowaniu według instrukcji cały system powinien zostać zainstalowany ponownie.

Jeszcze tak dla pewności, bo za jakieś 2 godziny zabiorę się za to. :) To jest oficjalna wersja i nie pociąga za sobą konsekwencji w rodzaju utraty gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz śmiało instalować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie w moim Z715e (od tego samego sprzedawcy co Ty masz) jest dokładnie taka sama sytuacja.

Edytowane przez Anduvir

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobra... a ja zainstalowałem jeszcze aktualizację podaną przez Kiosa - dzięki! Teraz mam wersję oprogramowania 3.33.*. Pokazuje, że więcej aktualizacji dla tego urządzenia nie ma (Co z HTC Sence? Nie dostaniemy tu wersji 4?).

@Anduvir - czy również po zainstalowaniu wszelkich możliwych aktualizacji zatrzymujesz się na wersji oprogramowania 3.32.401.105 i masz dostępną jedną aktualizację (~60 MB), której nie możesz zainstalować?

Procesor jest jednak nadal widziany wszędzie jako 1.2 GHz. O co chodzi?

Na koniec dodam kilka cytatów pani z HTC (odpowiedzi z du*y).

HTC: "Po aktualizacji oprogramowania zmieniły się nie tylko ustawienia ale również wymagania hardware'owe. Dlatego też praca procesora uległa zmianie."

HTC: "To oznacza, że praca procesora jest ustosunkowana do wersji oprogramowania i nie można tego zmienić."

(Równie dobrze mogła powiedzieć nie wiem, nie znam się, zarobiona jestem! albo bo tak! :facepalm:)

JA: Jak to jest możliwe? To znaczy, że aktualizując Androida do wersji 4.0.3, czy też oprogramowanie telefonu do podanej przeze mnie wersji 3.32.* sprawiam, że procesor pracuje wolniej?

JA: I jest to wówczas jego maksymalna prędkość?

HTC: "Tak jest to możliwe a wszystkie parametry podane są w przybliżeniu"

W końcu: "Ten problem nie jest nam znany wszystkie testowane przez nas modele działają bez zarzutów"

HTC: Wersja oprogramowania również zależy od tego czy telefon jest brandowany, czy ma Pan telefon z czystym softem?

JA: mam z czystym, niebrandowany

HTC: W takim razie telefon powinien zaktualizować się do 3.33*

JA: ok

JA: prawdopodobnie wykrywa tę aktualizację

JA: ściąga coś o rozmiarze ok. 60 MB

JA: jednak instalacja kończy się niepowodzeniem

JA: telefon się restartuje w czasie instalacji

JA: następnie "zawisa"

JA: na obrazku telefon + trójkąt z wykrzyknikiem

HTC: Błąd systemu

HTC: Wszystkie opisane przez Pana przypadki są związane z błędem systemowym, jedyne rozwiązanie zgodne z gwarancją oczywiście jakie mogę Panu zaproponować to przywrócenie do ustawień fabrycznych albo naprawa a przede wszystkim kontakt ze sprzedawcą

Jeszcze jedno (trochę nie na temat) - jak jest u Was z pamięcią RAM? Ja np. w tej chwili mam używane 364 MB, wolne 219 MB. Jak bym nie liczył ciągle wychodzi mi 583 MB - trochę brakuje do 768 MB. Tu jednak w informacjach o sprzęcie widać 768 MB i pewnie szybciej znajdzie się wytłumaczenie dlaczego taka, a nie inna ilość jest widoczna w pracujących aplikacjach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Tak dzieje się u mnie to samo. Aktualizacja konczy się na 3.32, a potem błąd.

2 Telefony z Andro zawsze zajmują sobie jakąś tam przestrzeń RAM, która jest niedostępna i dlatego wyświetlają mniej (to jest pamięć dla samego OS zarezerwowana)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kios

Jeżeli instalacja całego oprogramowania nie rozwiązała problemu to bez ingerencji w oprogramowanie i odblokowania telefonu jest niemożliwe zmienić częstotliwość. I niestety ludzie z czatu HTC piszą bzdury - niektóre ustawienia, funkcje lub sposób zarządzania zasobami telefonu mogą się zmienić po aktualizacji, ale nie specyfikacja za którą płacisz. Duże prawdopodobieństwo, że problemu nie rozwiążą także w serwisie i zainstalują tylko oprogramowanie tak jak Ty już to zrobiłeś.

Po instalacji 3.33.401.153 także powinna być dostępna mała aktualizacja do 3.33.401.154 (nie ma pliku do instalacji ręcznej).

Co do pytań o nowszą wersje HTC Sense: HTC ogłosiło kiedyś, że starsze urządzenia nie dostaną 4.0 i wyższych bo są niekompatybilne (co jest kłamstwem, wystarczyłoby tylko pozbawić aparat funkcji serii zdjęć). System android do Jelly bean prawdopodobnie nie zostanie zaktualizowany, ale nie mają jeszcze wymówki bo sam telefon jest w stanie to udźwignąć i czekają aż użytkownicy kupią ich nowsze modele.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi