Skocz do zawartości
radoslawd

Procesor ZWOLNIŁ po instalacji ICS'a

Rekomendowane odpowiedzi

Case z przetaktowaniem procesoram i niezgodnością IMEI z nalepką zgłoszony sprzedawcy.

Odpowiedź: "Witam, dziękuję za kontakt. Wysłałem zapytanie do firmy (http://imarketonline.pl/)".

I will keep you updated. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie HTC robi użytkowników w balona. Zapłaciłeś więcej tylko za większą baterię.

Jestem ciekaw, czy można by to jakoś prawnie rozwiązać. W końcu w specyfikacji jest "1,5GHz", nie wyszczególnili, że tylko na GB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiadomość od importera przekazana przez sprzedawcę:

Witam serdecznie, proszę odesłać telefon do nas a my go naprawimy. Proszę do paczki dołączyć informacje co jest nie tak.

Adres do wysyłki:

Imaketonline Rzepiennik Strzyżewski 367, 33-163 Rzepiennik Strzyżewski

Ciekawe, co zamierzają w takim przypadku zrobić / o czym wiedzą?

Nie wiem, czy to jest faktycznie zagranie ze strony HTC, ta częstotliwość na ICS, bo nikt jeszcze nie potwierdził, że ma po aktualizacji 1.5 GHz, ani nikt, kto nabył ten sprzęt z innego źródła, nie napisał, że również ma takie objawy po aktualizacji (nie znalazłem nic o tym w sieci).

Pierwsze, co zrobię, to skontaktuję się z Regenersis - przede wszystkim, żeby potwierdzić, czy gwarancja jest ważna pomimo różnic w IMEI (przy czym support HTC potwierdza oryginalność urządzenia), o czym pisałem TU, no i zobaczę, co oni powiedzą na temat tej zmiany częstotliwości pracy procka.

EDIT:

W międzyczasie zerknąłem na custom-ROMy i znalazłem jedną ciekawostkę tutaj.

Witajcie! Pragnę wam zaprezentować najpopularniejszy na świecie, custom rom dla Androida w 2 wersjach. Cyanogen Mod 9 to rom długo wyczekiwany przez jego fanów. Jego bazą jest Android 4.0.4. Zegar procesora ustawiony jest domyślnie na 1.2Ghz i nie jest on przewidziany do OC.

Czyli jednak gdzieś tam przewija się to 1.2 GHz... Przejść z tym do porządku dziennego? System i na tym śmiga aż miło.

Edytowane przez radoslawd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kios

Używać możesz jak najbardziej, bo wzrost wydajności na 1.5 w porównaniu do 1.2GHz jest znikomy, a przy niższej częstotliwości maksymalnej telefon będzie zauważalnie dłużej wytrzymywał na baterii. Zabieg podkręcenia procesora miał na celu zwiększyć sprzedaż.

O częstotliwościach procesora decyduje kernel (jądro systemu) - w standardowym oprogramowaniu od htc różnią się one dla zwykłej i XE. Cała sytuacja wygląda tak, jakby telefon był rozpoznawany jako zwykła wersja. W custom romach nie ma tego podziału i niezależnie jaki rom z kernelem wgrasz oba modele funkcjonują tak samo. W modyfikowanych kernelach oczywiście można dowolnie zwiększać lub zmniejszać częstotliwości w zależności od wymagań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi