Skocz do zawartości
Czayen

DATA2SD - alternatywa dla App2sd+, wiecej miejsca i szybsze I/O

Rekomendowane odpowiedzi

Czayen

Roznica pomiedzy DATA2SD a App2sd+ jest taka ze po przeniesieniu aplikacji na karte NIC nie pozostaje w telefonie a w dodatku dostajemy do 250% szybszy dostep do danych (zalezne od klasy karty).

Watek na xda-developers

[DATA2SD] More space and more I/O for your Desire - xda-developers

//KD: dodałam prefix. Mógłbyś troszkę więcej coś więcej opisać? :)

Edytowane przez WithoutName

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hess55

jak zrobic

- sciagamy rom najlepiej leedroid 2.2f ( przetestowany wszystko dziala ), na xda autor poradnika napisal zeby to bylo z A2SD, ja polecam bez bo po wyrzuceniu pliku odpowiedzialnego za dzialanie a2sd rom zwyczajnie nie chcial sie zainstalowac ( blad podczas weryfikacji ) recovery amonra2.0

- robimy dwie partycje fat32 na sd jedna mala ( najlepiej 1gb (zostawiamy na ext2), mozna wieksza ale podobno sa jakies problemy z marketem wiec nie testowalem ) i druga z reszty sd , mozna uzyc do tego celu zewnetrznego programu, ja zrobilem to z poziomu recovery i dziala

- kopiujemy naszego leedroid 2.2f na sd, full wipe i instalujemy, po instalacji krotki set up romu jak zawsze i resetujemy telefon do trybu recovery

- podlaczamy fona do komputera otwieramy wiersz polecen przechodzimy do katalogu gdzie mamy android sdk\tools i wpisujemy kolejno komendy

adb shell

mount /system

mount /data

mount /sdcard

exit

po kazdej komendzie czekamy az pojawi sie znaczek # i dopiero wtedy wpisujemy nastepna

- teraz potrzebujemy ten plik

xda-developers

wypakuj jego zawartosc gdzies na dysk, najlepiej na C:

- teraz znow przechodzimy do wiersza polecen i wpisujemy kolejno ( czekamy na # )

adb push c:\01data /system/etc/init.d

adb shell

chmod 755 /system/etc/init.d/01data

cd /

mount /dev/block/mmcblk0p2 /sd-ext

dd if=/dev/zero of=/sd-ext/ext2 bs=1048576

/system/xbin/busybox mke2fs -F -L userdata /sd-ext/ext2

mkdir /sd

/system/xbin/busybox mount -o loop /sd-ext/ext2 /sd

cd /data

cp -a * /sd

cd /

/system/xbin/busybox umount /sd

exit

- teraz resetujemy telefon i powinnismy miec duuzo wieksza pamiec wewnetrzna :)

zeby aktywowac boosta na wlaczonym androidzie uruchamiamy adb shell i wpisujemy

busybox mount -o remount,noatime,nodiratime /mnt/asec/ext/ext2 /data

jak to dziala, zeby sie przekonac wystarczy uruchomic quadrant - z wlaczonym boostem wynik to jakies 2500 :)

- jezeli ktos zdecyduje sie na wieksza partycje to wazne aby wprowadzic odpowiednia wartosc na koncu tej komendy

dd if=/dev/zero of=/sd-ext/ext2 bs=1048576

wszystko napisane na podstawie poradnika niejakiego " mattiadj " z xda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś może sprawdzał czy działa i jak się sprawuje? Nie zadawałbym pytań tego typu ale brakuje mi czasu, ciągle jakieś kolokwium nadchodzi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hess55

jasne ze dziala, 750MB zamiast standardowych 128MB na aplikacje to spora roznica, mam to kilka dni narazie zero problemow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qbus

Witaj.

Jaki ma wplyw na szybkosc, czy widzisz spora roznice? Leedroid sam w sobie jest dosc szybki i stabilny...

Czy zauwazyles jakies zmiany co do wyswietlania, tzn. generowania stron www?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qbus93
    Witaj.

Jaki ma wplyw na szybkosc, czy widzisz spora roznice? Leedroid sam w sobie jest dosc szybki i stabilny...

Czy zauwazyles jakies zmiany co do wyswietlania, tzn. generowania stron www?

Jak masz szybką kartę (minimum CLASS6, zalecana CLASS10) to ponoć nawet widać różnicę w szybkości działania gołym okiem. Niestety na mojej CLASS4 niby jest ok, ale widać ogólne spowolnienie systemu + nie da się słuchać MP3 (rwie).

Karta CLASS10 w Polsce kosztuje majątek (16gb na Allegro 300 zł). Ja kupiłem na eBayu z Tajwanu za 53$ z wysyłką, ale dopiero do mnie jedzie. Jak ją już dostanę to napiszę jakie wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    timonq

Testował ktoś na AuraxTSense v8.1.x ? Trzeba robić zgodnie z poradnikiem, czy po instalce wszystko działa? Chętnie pobawiłbym się tym, ale potrzebny mi jest telefon i nie mogę go teraz rozkopać:/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    may

8.1 robi wszystko. Masz kartę z EXT3 jak w poprzednich edycjach i to wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Orientuje się ktoś może,czy karta pamięci z szybkością zapisu 4-5MB, odczytu 13mb/s mierzone na telefonie wystarczy do poprawnego działania Data2SD?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    may

Jeśli masz na myśli kartę, którą dawali w Orange z Desire (chyba Class2, 4gb, Szajsung), to u mnie działała ok, bez specjalnych przycięć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi