Skocz do zawartości
Czayen

DATA2SD - alternatywa dla App2sd+, wiecej miejsca i szybsze I/O

Rekomendowane odpowiedzi

may

Jaka kicha ? Miałeś kiedyś tyle miejsca na aplikacje ? Weź pod uwagę, że sam ROM (HD) jest jakieś ~100mb większy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bloksi

Więc podchodziłem do tego chyba cztery razy i w końcu się udało :-)

Zacznę od tego, że na oryginalnym romie 2.2 Froyo nie dałem rady tego zrobić ponieważ był problem ze skopiowaniem pliku 01data więc zainstalowałem rom LeeDroid 2.3b NoA2SD i również pojawił się błąd tylko w innym miejscu mianowicie w momencie podania tej linii kody:

/system/xbin/busybox mount -o loop /sd-ext/ext2 /sd

Dostawałem wtedy informacje, że nie można zamontować tego pliku czy jakoś tak.

Problem rozwiązałem korzystając z forum xda i pomogło dogranie pliku busybox

Po tych komendach

adb push c:\01data /system/etc/init.d

adb shell

chmod 755 /system/etc/init.d/01data

Pobrałem plik z tej strony:

Index of /downloads/binaries/1.18.0

nazwa pliku: busybox-armv6l

i wykonałem takie komendy:

adb push c:\busybox-armv6l /system/xbin/busybox

adb shell

chmod 755 /system/xbin/busybox

chown 0.0 /system/xbin/busybox

chown 0.0 /system/etc/init.d/01data

I wtedy wszystko poszło już ok i do mojej dyspozycji w ten sposób dostałem 888 MB wolnego miejsca :-)

Może ktoś też miał taki problem i ta informacja pomoże mu poprawnie wykonać tego moda :-)

teraz zobaczymy jak w praniu spisze się ta modyfikacja czy nie będzie zawieszała telefonu jak przetestuje to dam znać :-)

===================================================================================================

Więc wstępnie to przetestowałem, modyfikacje mam od wczoraj i telefon działa stabilnie bez jakiś przycięć czy zawieszania.

Na telefonie odpalałem kilka gier ze stajni gameloftu np. Splinter Cell, Nova, Hero Of Sparta czy GT Racing i wszystko działa bez żadnych zastrzeżeń.

Moja karta pamięci to SanDisk 8 GB http://www.komputronik.pl/index.php/product/57679/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/microSDHC_8GB_Sandisk_Ultra_czytnik.html

Chyba jest to class 4

Partycja EXT – 1000 MB i po zainstalowaniu kilkunastu gier, trochę programów w tym nawigacja zostało 688 MB wolnego miejsca, więc myślę, że w zupełności wystarczająco :-)

Edytowane przez bloksi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko ladnie dziala na LeeDroID'zie. Miejsca od cholery :D

...Jednak przy karcie Samsung 4GB (z tego co czytalem o jest to class 2) ktora daje Orange, odczuwam lagi w normalnych aplikacjach. W grach jeszcze tego nie odczulem i pewnie nie odczuje.

Dzieki Wielkie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Misoi
    - robimy dwie partycje fat32 na sd jedna mala ( najlepiej 1gb (zostawiamy na ext2), mozna wieksza ale podobno sa jakies problemy z marketem wiec nie testowalem ) i druga z reszty sd , mozna uzyc do tego celu zewnetrznego programu, ja zrobilem to z poziomu recovery i dziala

A ja jestem problematyczny i potrzebuje pomocy:)

1.W instrukcji napisane jest:)"robimy dwie partycje fat32 na sd jedna mala ( najlepiej 1gb (zostawiamy na ext2)" i tu głupieje.. czy mam zrobić

a: Part1 1gb :FAT32 ,Part2: resta:fat32

b: Part1 1gb:EXT3 ,Part2: reszta

Edytowane przez Misoi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    choke

Witam czy jest możliwość sformatowania system, data i cache ext2 lub ext3 wiem ze na spicy dało się to zrobić z poziomu CM Reconvery w Desiere w Mounts and Storage nie ma możliwości wyboru w jaki sposób ma być sformatowane ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    may
    A ja jestem problematyczny i potrzebuje pomocy:)

1.W instrukcji napisane jest:)"robimy dwie partycje fat32 na sd jedna mala ( najlepiej 1gb (zostawiamy na ext2)" i tu głupieje.. czy mam zrobić

a: Part1 1gb :FAT32 ,Part2: resta:fat32

b: Part1 1gb:EXT3 ,Part2: reszta

c: Part1 reszta FAT32, Part2 1gb EXT3, ew. Part3 1gb EXT3 (trzecia dla nowych wersji Data2EXT)

Druga partycja może być do 2gb. Ewentualna trzecia nie powinna przekraczać 1GB - większa nie będzie potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    choke

Zrobiłem wszytko jak w instrukcji nawet wyskoczył mi komunikat, że przeniesiono ileś tam mega ale w telefonie tyle miejsca ile było wyniki w quadrant tez bez zmiam. Boosta aktywowałem ?

Edytowane przez choke

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam pytanie o update romu PO wgraniu data2sd. Czy update robie normalnie z Recovery Mode czy musze cos jeszcze kombinowac? Z gory dzieki za odpowiedz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po updacie ROMu wystarczy dograć plik zip ze skryptem DATA2SD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi