Skocz do zawartości
Czayen

DATA2SD - alternatywa dla App2sd+, wiecej miejsca i szybsze I/O

Rekomendowane odpowiedzi

remmyhi
    Po updacie ROMu wystarczy dograć plik zip ze skryptem DATA2SD.

Tylko wtedy, gdy nowo wgrany rom nie ma Data2Sd wbudowanego. Bo jak ma to po co? (no offense)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

LeeDrOiD_2.3d_No_A2SD ladnie dziala z poradnikiem.

LeeDrOiD_2.3d_A2SD mi nie wchodzi. Pewnie robie cos glupiego. Mam wolna karte SD. Myslalem ze zdekompresowany rom bedzie dzialal lepiej, ale musze sobie odpuscic i kupic karte class 10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

troszke siedze juz nad tym tematem i w sumie mam pytanie ,moze dwa.

chcialbym to zrobic na date2sd , ale potrzebuje ext4. wiec

czy jadro z obsluga ext4 jest w jakims recovery ?? bo chyba jeadro jest w recovery.

czy udalo sie to komus, bez wgrywania romow? poprostu jeszcze nie wiem jak przywrocic dane /ksiazka itd/:) zazwyczaj robiac to jakimis sync zawsze czegos brakowalo. dlatego chcialbym to zrobic poprostu modyfikujac to co juz jest wgrane.

bo z tego co kumam , to musze dodac init.d , aby ktorys tam pliczek ruszyl i jeszcze jakis modyfikacje. siedze troszke na linuxie , wiec sie tego nie boje.

chyba ,ze jest jakis zip z date2sd , taki jak mozna znalezc z busyboxem.

jeszcze jedno moze :)

robie backup titanium, wgrywam czyste frodo , tyle ze z modyfikacja date2sd. przywracam dane z titanium. czy w ten sposob , wszystkie ustawinia , ksiazki , smsy powroca na swoje miejsce ?

aby to zrobic w miare bezbolesnie , to trzeba miec otwarte z 15 stron :) a przy tym juz mozna sie zagubic.

jak namieszalem, to chodzi mi o to ,aby zrobic to szybko , nie tracac ustawien i w miare mozliwosci nie wgrywajac romow.

na xda jest pare roznych opisow , ale wiekszosc mowi o wgrywaniu romow.

edit

no i poszlo na starburst , ktory jest prawie nie ruszany. no i backup z titanium. 600 wolnego i jest ok

Edytowane przez KOLOPETER

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

StarBurst ma swój własny skrypt i jest pisany razem z sierbe - twórcą data2sd.

Jak sobie popatrzysz na stronę StarBurst tam masz różne wersje skryptu i kerneli do wyboru do koloru. Poza tym Sierbe pisze najpierw pod StarBurst a później jest oficjalny release dla reszty.

Bardzo sobie chwalę ten rom i skrypt.

Od stycznia skrypt przeszedł wiele modyfikacji więc polecam śledzić na xda lub konkretnie StarBurst pisany pod ten skrypt.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy tez czasami na nim tak jakby pulpit sie wywala i robi restart pulpitu??? czy to moze miec cos wspolnego z przenoszeniem kontaktow z backupu. ja wgralem wersje lite, bo w 1.3.5 OC procka byl, choc pisali na stronie , ze jest do 998Mhz. no i te resety pulpitu. troszke denerwujace.StarD wgrywalem z wipe po oryginale i w sumie dogrywanie danych uzytkownika poszlo na ten sam soft,wiec nie powinno byc problemow . ogolnie StarD ma to co potrzeba,aby ruszyc date2sd i w sumie z tego co czytalem skrypt juz nie potrzebuje ext4 , rownie dobrze dziala na ext2/3 bez modyfikacji. jest jeszcze gosciu Teppic74, ktory robi stockowe softy, ktore mozna uzyc do Data2ext. a takze zmodyfikowac tak jak sie chce, deoxydowanie, power buttony i jeszcze inne

[ROM] [26/03] Pre-rooted Stock Froyo (2.29.405.5) [Optional mods] - xda-developers

przy tym sofcie w wersji 3.0 wystarczyloby juz tylko wrzucic skrypt w paczce , tak jak sie instaluje w StarD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ją też mam czasem na starbuscie takie resety htc sense lub innych rzeczy występuje błąd i trzeba zamknąć aplikację ale może to wina karty standardowej 4gb, na sofcie oficjalnym nie miałem żadnych problemów

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi jak ta lala :) Quadrant pokazuje ok. 2400, ROM LeeDroid 2.4, karta Adata 8GB Class 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze działa ta karta szybka jest ;)

nie zauważasz żadnych spowolnień

hd dobrze nagrywa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy mozna w jakis sposob data2sd albo app2sd zainstalowac na oryginalnym sofcie htc z andkiem 2.2 ?

Jeszcze nic nie robilem w tej kwestii dopiero sie przymierzam do zrobienia roota itp, jestem poczatkujacy jesli chodzi o modowanie i sprawy powiazane.

Chciałbym soft który jest stabilny i długo bateria trzyma.

Ogólnie to stockowy mi pasuje tylko czy mozna jakos go wykorzystac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dobrze działa ta karta szybka jest ;)

nie zauważasz żadnych spowolnień

hd dobrze nagrywa

No właśnie z tym nagrywaniem HD już tak kolorowo nie jest :rozpacz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi