Skocz do zawartości
AndrzejM123

[ROZWIĄZANE]Podświetlenie klawiszy-samodzielna wymiana uszkodzonej diody led

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio zauważyłem, że przestało działać podświetlenie klawisza "powrót" w mojej Defy. W związku z tym mam pytanie, czy udało się komuś samodzielnie wymienić taką diodę i mógłby podzielić się doświadczeniem w tej materii? Byłbym zainteresowany również informacją jaki typ diody "siedzi" w naszych Motkach i ewentualnie gdzie taką diodę mogę dokupić?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Z uwagi na fakt, iż nie udało mi się uzyskać żadnej odpowiedzi, postanowiłem samodzielnie spróbować znaleźć rozwiązanie. Dla zainteresowanych - moim zdaniem wymiana diod jest niemożliwa, ponieważ znajdują się one na folii, która jest zintegrowana z wyświetlaczem. W takich przypadkach tylko i wyłącznie trzeba wymienić cały wyświetlacz. Na szczęście w moim przypadku dioda okazała się sprawna, a przyczyną problemu był jej słaby styk z ową folią. Wystarczyło diodą trochę poruszać i zaczęła działać bezproblemowo :D

Edytowane przez AndrzejM123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też miałem problem z dwoma diodami (domek i wstecz). Na moje szczęście telefon był jeszcze na gwarancji i wymienili mi cały przedni wyświetlacz :D

Te diody to chyba zamierzona wada producenta, bo często się pojawia ten problem w Defy.

Wysłane z Defy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie problem tylko efekt OC procesora Defy :P Wysłałem swoją na serwis M i odesłali z kwitkiem że był OC robiony (soft oryginalny, bez root'a itp). Zdziwiony zadzwoniłem na serwis i wyjaśnili mi że diody padają przez wahania napięć przy OC (podobno początkowe stadium przy wzroście z 800MHz do 1GHz). Jakbym miał root'a i CM to według serwisu ich to nie obchodzi bo wgrywają soft Motoroli i działają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi