Skocz do zawartości
Lesterr

Oficjalny Jelly Bean LT22i_62A1100 Xperia P Central Europe (13.06.2013)

Rekomendowane odpowiedzi

4.1 Zainstalowałem przez PCC. Po godzinie testów postanowiłem wyłączyć telefon i włączyć ponownie. Niestety nie udało się. Telefon na długo zatrzymał się na logo Sony oraz na animacji ładowania systemu. Po 15 minutach Musiałem ratować się Power+Volume UP. Do tej pory wyłączałem i włączałem telefon pare razy i wszyskto jest ok.

Spostrzeżenia na szybko.

Ogólnie

-/+ Nie odczułem tak efektu "masełka" w stusunku do innych urządzeń z żelką, albo po prostu miałem zbyt duże oczekiwania co do XP. Faktycznie jest dość płynnie, ciut lepiej niż na ICS, ale brakuje czasem paru klatek w głównym menu jak i appdrawerze (odczucia subiektywne)*

+ możliwość dodawania folderów w app drawerze - działa jak trzeba

- w trybie Stamina, nie działa dioda powiadomień.

+ aparat w końcu poprawnie naświetla zdjęcia z fleszem przy 8mp.

+ [rzyjemniejsze użytkowanie Albumu (subiektywnie)

- w menu blokady nie można nic zmieinć poza wyświetlaną tapetą. Zniknęła możliwość wyświetlania treści powiadomien itd, nie można zmienić położenia zegara. >:(

+ ładna, bardzo płynna animacja odblokowywania

+ książka telefoniczna i wiadomości zdeycdowanie płynniej działają

+ fajnie działa opcja z wyświetlaniem po prawej stronie ekranu działających aplikacji - ułatwia to nawigowanie kciukiem

-/+ Stockowa przeglądarka działa szybciej niż Chrome:niepewny:

*Po przejściu na Nova Lanucher.. uuu bajkowo, wszystko płynie jak nigdy! Polecam każdemu sprawdzić jaka jest teraz różnica w szybkości działania stockowego launchera i Novy ściągając sobie nawet bezpłatną wersję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie pojawiło się przez PCC, śmiga dobrze.

Jedyne, co mi się nie podoba - białe tło ekranu po wejściu w 'wiadomości' czy 'telefon' - ktoś wie, jak wrócić do ciemnego tła?

Próbowałem z innymi motywami, ale biel pozostaje ;(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PYTANIE dotyczące JB: Głupota (czepiam się) ale z tego co dawien dawna wyczytałem JB miał przynieść zmiany w postaci zdjęć konaków o wysokiej rozdzielczości(720p zamiast 480p). Zainstalowałem JB jednak kontakty dalej są "pixelozą" . Czy muszę mieć jednak zaznaczone "wipe date" by wszystkie zmiany zostały zastosowane? czy o co chodzi? albo inaczej jakie skutki uboczne niesie za sobą zaznaczenie "wipe date"?

P.S mam znaczną ilość zainstalowanych aplikacji. nie mam ochoty ich od nowa instalować. czy jest jakaś metoda jeżeli "wipe date" ma jakieś negatywne skutki uboczne by aby aplikacje (pobrane do nich dane) zachować i przenieść?

tak było i jest: http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/miekrzy/jellybean/contlow_big.jpg

tak powinno być a nie jest:

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/miekrzy/jellybean/conthi_big.jpg

Edytowane przez Miedzcu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Miedzcu - spróbuj ręcznie reloadować na nowo zdjęcia do kontaktów. Właśnie to zrobiłem i wszystko jest cacy;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak by kogos intersowało to w romie central europe jest oszczędność w sms :) własnie go wgrałem i działa wg mnie lepiej niż ten co wczoraj pojawił sie na xda jako pierwszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    @Miedzcu - spróbuj ręcznie reloadować na nowo zdjęcia do kontaktów. Właśnie to zrobiłem i wszystko jest cacy;)

jak tego dokonać? :) ( obecnie mam zdjęcia automatycznie pobierane z FB - nigdy sam zdjęć nie dodawałem - nie wiem jak zmusić FB do pobrania zdjęć w wyższej rozdzielczości. )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lesterr
    Notatka od Moderatora: kamileoo92
    wykrzyk.png W tym temacie robi się już nieład. Temat dotyczy pliku ftf za pomocą którego nasza Xperia będzie miała JB. Piszemy tutaj o odczuciach/zmianach + i - nowego softu. Posty typu ''Nie widzi mi aktualizacji PC Companion''będą usuwane'' Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie wszystko działa sprawnie, faktycznie myślałem, że "masło" będzie lepiej działać. Mam buga, jak blokuje telefon to nadal świeci się pasek na dole... u kogoś też to występuje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam dokładnie takie same odczucia! w ogóle nie czuć projektu masło, nic a nic! dział podobnie jak na ICS. W dodatku mam wrażenie że telefon stał się cichszy podczas rozmów.

@szpiegulll u mnie coś takiego nie występuje, po zablokowaniu ładnie gaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a polepszyła się jakość zdjęć i filmów ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi