Skocz do zawartości
Lesterr

Oficjalny Jelly Bean LT22i_62A1100 Xperia P Central Europe (13.06.2013)

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że być może moje pytanie jest śmieszne ale jestem zupełnie zielony w tych sprawach i nie wiem na czym polega problem. Mianowicie po próbie dokonania aktualizacji wyświetla się komunikat:

1. - Unplug the device (nawet gdy jest niepodłączone)

2. - Power off the device

3. - Press the back button and hold it (tego nie jestem w stanie/nie umiem zrobić)

4. Plug the USB cable.

Co powinienem zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    opok

odłącz telefon, wyłącz, i podłączając (wyłączony) telefon do USB przytrzymaj klawisz Volume - (głośności w dół)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejna porcja spostrzeżeń po ok 12h pracy na systemie:

- po wgraniu softu przez godzinę fon chodził wolno, animacja była mniej płynna, myślałem że to wina timescape którego widget uaktywniłem. Na szczęście aktualnie wszystko chodzi bardzo płynnie, płynniej niż przy ICS. Miałem jednego FC poprzedzonego ostrym cięciem się muzyki i brakiem reakcji fona. To chyba od tego momentu telefon zaczął działać dużo wydajniej

- przed chwilą pierwszy raz uruchomiłem dialer i smsy, uruchamiają się wyraźnie szybciej.

- w widgecie kalendarza jest nieprzyjemnie duża czcionka i nie da się jej zmienić na mniejszą bez zmiany czcionki w całym systemie...

- timescape działa, wcześniej nie ładował mi większości zdjęć z fb i wywalał błędy przy synchronizacji

- Walkman, tryb ClearAudio+ mnie zadziwia. Nie wiem czy na plus bo muzyka jest wyraźnie inna, słowa dużo bardziej zrozumiałe. Ogólnie + bo lepiej mieć taką opcje czy nie. Nie wiem czy będę z tego korzystał, chyba tak :)

- bawię się 10h, zostało 40% baterii. Przez ten czas nie grałem ale za to sporo przeglądałem system. Osobiście uważam, że jest lepiej niż wcześniej. Trybu stamina nie będę używał, bo muszę mieć neta non stop (komunikator).

- nowy pasek multitaskingu jest bardziej przejrzysty i działa szybciej

Save z RR3 działa, animacja w menu jest dużo płynniejsza niż wcześniej, gra chodzi płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kondzi0

Wgrałem JB i jest znacznie lepiej:

- widać różnicę w płynności porównując z ICS'em, na korzyść JB,

- lepsza aplikacja albumu,

- dialer i sms'y uruchamiają się szybciej,

- ładny lockscreen :)

To na razie tyle po godzinie spostrzeżeń zrobię mu mały test muzyczny dopiero jutro, wszyscy piszą że jest poprawa, mam nadzieję że też to zaobserwuję:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    opok

Ja w porównaniu z ISC widze poprawe ze stabilnością, płynniejszym działaniem i oczywiście dłuższą pracą na baterii

Zmodyfikowany interfejs i nowy lanucher też moim zdaniem świetne tak jak opcja ClearAudio+, która dużo daje do jakości muzyki i nareszcie nie trzeba bawić się we wgrywanie dodatkowych skryptów do poprawy jakości dźwięku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    odłącz telefon, wyłącz, i podłączając (wyłączony) telefon do USB przytrzymaj klawisz Volume - (głośności w dół)

Po wykonaniu tych czynności pojawia mi się takie coś, mimo że zainstalowałrm sterowiki z folderu flashtool\drivers:

26/052/2013 07:52:29 - INFO - <- This level is successfully initialized

26/052/2013 07:52:29 - INFO - Flashtool Version 0.9.10.1 built on 2013-01-09 19:49:47

26/052/2013 07:52:29 - INFO - You can drag and drop ftf files here to start flashing them

26/052/2013 07:52:37 - INFO - Device disconnected

26/052/2013 07:52:56 - INFO - Selected LT22i_6.2.A.0.400(JB)_Central Europe(1261-8592).ftf

26/052/2013 07:52:56 - INFO - Preparing files for flashing

26/054/2013 07:54:41 - INFO - Please connect your device into flashmode.

26/054/2013 07:54:53 - INFO - Opening device for R/W

26/054/2013 07:54:54 - INFO - Start Flashing

26/054/2013 07:54:54 - INFO - Processing loader

26/054/2013 07:54:54 - INFO - Checking header

26/054/2013 07:54:54 - INFO - Ending flash session

26/054/2013 07:54:54 - ERROR -

26/054/2013 07:54:54 - ERROR - Error flashing. Aborted

26/054/2013 07:54:56 - ERROR - Drivers need to be installed for connected device.

26/054/2013 07:54:56 - ERROR - You can find them in the drivers folder of Flashtool.

26/054/2013 07:54:58 - INFO - Device connected in flash mode

26/055/2013 07:55:43 - INFO - Device disconnected

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lesterr

Wloz kabel usb do innego portu. Najpierw włącz telefon w flashmode . Niech windows zainstaluje sterowniki. Potem wyciągnij kabel. I uruchamiasz flashtool, wybierasz oprogramowanie i jak wyskoczy monit o podpięcie telefonu to podlaczasz telefon w flashmode. I powinno już ruszyć bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Project Butter jest tam gdzie powinien i działa bardzo dobrze czyli przy wszelkich animacjach przejść między oknami itp. (np. w ustawieniach)

Problem z lagami pojawia się tylko na głównym pulpicie i winny za to jest nie sam Jelly Bean, ale Launcher Xperii, który jest źle zaprojektowany. Dialer nadal uruchamia się za wolno jak na mój gust, powinien być cały czas w pamięci ram.

Są to jednak wady, które SONY ma od zawsze i szybko tego nie wyeliminują, trzeba się przyzwyczaić lub użyć innego dialera czy launchera.

Ogólnie sama aktualizacja raczej udana :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

odemnie :

bardzo fajny dialer to exDialer - jest super szybki i można zmieniać w nim skórki

dobre launchery to np go launcher - pełny różnyh animacji dosyć szybki i nova launcher - jeszcze szybszy niż go launcher ale jest mniej rozbudowany , ma mniej opcji i animacji

i jeszcze trochę o samym systemie : nawet jeżeli używacie launchera od sony'ego to warto wejść w opcje programistyczne i włączyć sobie animacje przejść. animacja tra zazwychaj tyle ile potrzeba aplikacji żeby się uruchmiła więc mamy płynny efekt

Notatka od Moderatora: kamileoo92
    wykrzyk.png
    Pisząc odpowiedź na ostatni post w temacie, nie cytujemy go w całości. Dozwolone jest cytowanie fragmentu ostatniego posta, jeśli jest on długi i rozbudowany, a my chcemy się odnieść do konkretnej jego części.
    Edytowane przez Lesterr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedy aktualizacja pojawi się w Polsce dla Sony Companion ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi