Skocz do zawartości
pcstore

Wszystko o MK908

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm próbowalem chyba 4 wersje xbmc ta ekperymentalną nighty build z 2 maja i żadna nie odpala...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A Gotham?

Wiadomość jest zbyt krótka...

„Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór: czapkę wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur, ostał ci się ino sznur."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tą co podałem na samej górze to optymalizowane pod właśnie RK3066 i one powinny chodzić najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    emwu13
    Napisano (edytowane)

Mk908 ma rk3188 jesli sie nie myle ;)

Dzieki za odzew panowie! Piwka juz leca :D

@kyniol

I jak wrazenia, co juz zdazyles przetestowac i z jakim skutkiem?

Edytowane przez emwu13

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

XBMC z dodanym wspomaganiem sprzętowym działa bez zadnych problemow na RK3066, lecz nie dziala wtyczka Weeb.TV. Dzisiaj przetestuje ta wersje na moim URZ0350.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robertnik: jedynie wersja gotham z 30 kwietnia chodzi. Wiem ze ta co podalas to zoptymalizowana wykorzytujaca harwarowe decodowanie chyba z mx playera w xbmc, niestety nie odpala na 3188.

Emwu przy. 2 dzieci ciezko sie testuje :)

Ja kupilem to z air mouse F10 Mele Fly Mouse F10 3 in 1 Air mouse + Wireless mouse / Keyboard + Remote control for Android smart TV/HD/Computer/HTPC - GeekBuying.com

Dziala razem wysmienicie od strzału.

Sam android dziala bardzo plynnie podobnie jak w xbmc. Zero przycieć. Tak jak wspominałem podpiolem zewnetrzy hdd seagate ale musi miec zewnetrzne zasilanie przez aktywny hub.

Ja ambitnie postawilem sobie pare celów czyli:

- chce tym stickiem zastapic calkowicie telewizje kablową, czyli odpalić pod xbmc weeb.tv + nagrywarkę opartą o hdd.

- uruchomić dvb-t jaki mam na usb donglu. Na farum o geoclaver udalo sie to pod androidem. Wiem ze musze skompilowac sterowniki do niego i odpolic odpowiednie oprogramowanie. Idealnie aby odpalic telewizje pod xbmc. Mieszkam w kat wiec odbierac bede po 20 maja 3 multiplexy.

- z racji tego ze slucham muzyki z tv kablowej zakupilem za 3 $ usb stick sound 3d czyli chce wyprowadzic zwykły dzwiek moze być stereo rownolegle do dziewki z hdmi aby sluchac radia na wzmacniaczu bez uruchamiania tv

- odpalac filmy z hdd ewentualnie filmy stumieniowo ogladać niekoniecznie w full hd poniewaz moja plazma ma i tak 1280 na 1024 :)

Problem ze jestem w miare zaawansowanym użytkownikiem windowsa i IOS i mialem stycznośc z linuxem ale prawie zerową wiedze mam z androida a tutaj mam troche grzebania kompilowania i tajnego uruchamiania...ale czlowiek uczy sie cale zycie :)

Czy ktos wie jak sprawdzic czy ten dongle 3d sound prawidlowo sie zainstalował i jak przez niego wyprowadzic dziwiek ?? Jakis soft ktory mi pokaze to..? Bo w ustawieniach androida to niewiele jest...

---------- Post dołączono o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Kolo333 ale to jest wątek o mk908 który bazuje na 4 rdzeniowym rk3188 więc na nim te wersje nie dzialają, pomimo tego ze układ jest bardzo podobny do 3066

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Racja, chcialem po prostu napisac, ze XBMC jest juz dzialajace na 2-rdzeniowcach (nie tnie filmow 720p), ale nie dziala najwazniejsza wtyczka Weeb.TV. A czy mozesz potwierdzic ze oficjalne XBMC (do sciagniecia przez Google Play) nie tnie na MK908? Chodzi mi o filmy w 720p.

Dobra, juz wiem. Trzeba sciagnac specjalna wersje, zeby zadzialala na MK908. A jak z wtyczka Weeb.TV? Dziala?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolo333: no wiec spróbowalem odpalic weeb.tv niestety ta wersja gotham jest niestabilna i wysypuje sie jezeli zamiast listy są miniaturki. Dziwnie na weeb.tv mimo ze mam ustawioną liste to zamienia mi na miniaturki przy pokazywaniu kanalów i sie wysypuje. Ale spróbuje to opanować jakoś.

Odpalenie w xbmc materialu 1080p w mvk oczywiscie powoduje rwanie filmu wiec nawet 4 rdzenie nie dają rady softwarowo tego zdekodować. Oczywiscie w mx player jest bez problemu ale to rk3066 tez sobie radzi.

Co do problemów z samym donglem to nistaty zrywa czesto polaczenie wifi i nie wiem czy to wina hardwarowa czy softu. Chinczycy maja wypuscici nowy soft w przyszlym tyg teraz maja swieto narodowe wiec czekam na soft podobny do t428 jaki wypuścili. Drugi problem to wysypuje sie chrom jak ma kilka zakładek odpalonych

---------- Post dołączono o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Kolo333: nie wiem czy wiesz ale jest project picutu czyli odpalenie na rk3066 linuxa. Wlasnie wczoraj pojawila sie wersja wspierajaca akcereracje sprzeetowa wiec jak masz czas to sprawdz i podziel sie wrazeniami Picuntu Home://io Edition Brings GPU Acceleration to RK3066 based Mini PCs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x