Skocz do zawartości
pcstore

Wszystko o MK908

Rekomendowane odpowiedzi

emwu13

@kyniol

Z nieba mi spadles ;)

Po pierwsze tez wlasnie planuje zakup F10 :)

Jak sie sprawuje jako air-mouse?

Po drugie mam podobne wagania od mk908 co Ty:

- zamierzam ztezygnowac z pitolonej CN+ na rzecz sticka;

- chce dokupic dvb-t dongle...

Mysle, ze mozemy sobie wzajemnie pomoc :)

Ja akurat dobrze znam androida, od prawie trzech lat przerobilem wszystkie mozliwe wersje (1.6 do 4.1.2), odblokowywalem, rootowalem, flashowalem, modowalem i nawet rozkrecalem nie jedno urzadzenie.

Zapraszam na PW :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten XBMC na filmie Ci trochę tnie. Jak nawigujesz po menu spada FPS, a nie powinien.

Są 2 wtyczki do weeb.tv. Jedna "oryginalna" z ów strony, druga pośród wielu w sd-xbmc.

Co do zastąpienia TV stickiem to powodzenia. Osobiście prawie nie oglądam TV, i zdecydowanie jestem daleki od tego, no ale może mam inne doświadczenia z stickami i androidem wogóle...

Za to mam przerobionego Nboxa z Enigmą(to tuner sat). Dłubać trzeba, ale mam na nim wszystko co potrzebuje.

Wracając do XBMC i DVB-T. Ten nie obsługuje bezpośrednio żadnego tunera. Wszystko odbywa się przez wtyczkę pośredniczącą PVR i jakiś program, który potrafi obsłużyć tuner. W parze z moim Nboxem działa, ale średnio i trzeba wykazać się cierpliwością i wiedzą. Raczej nie zostawił bym takiego rozwiązania domownikom. Zdecydowanie wyrzucili by TV za okno ;)

...ale skoro w dwójkę się jak piszecie dobrze znacie to pewnie coś wymyślicie. Tu praca będzie sięgać źródeł i kompilacji, inaczej będziecie ciągnąć błędy Chińczyków i to tu jest problem, bo nie udostępniają wszystkiego. Co prawda pokątnie krąży kod do mali, ale nie widziałem, tylko czytałem o zjawisku...

Powodzenia.

PS w wątku, który podałem z XBMC z HW dla Rockchip. Warto go przeczytać w całości. Pisze tam co było robione, co podmieniane, są i linki do githuba, więc samodzielnie można dokonywać zmian i kompilacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Kyniol_73 - czytalem o tym wczoraj. Dla mnie swietna sprawa, chociaz nie potrzebuje takich "atrakcji". Ja po prostu lubie lezec na kanapie, odpalic dongle`a na TV 42 cale i poogladac filmy z YT, posiedziec na FB, oraz jeszcze kilka innych czynnosci. Jednak nie pogardzilbym takim systemem, tylko pytanie czy wszystko uda im sie zlozyc do kupy, zeby czasami nie bylo problemu ze stabilnoscia i uruchamianiem niektorych aplikacji.

Wracajac do MK908 to szkoda, ze XBMC jeszcze ma troszke bugow, ale mysle ze niedlugo powinna wyjsc jakas stabilna wersja, bo aplikacja jest mega.

Mialem zamawiac 4 rdzenie, ale na razie sie wstrzymam.

robertnik - nie wiem czy piszesz o tym filmie, ktory ja wrzucilem, ale przed momentem przetestowalem ta wersje na moim URZ0350 i nie tnie nic. 720p dziala rewelacyjnie.

Edytowane przez kolo333

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak pisałem o Twoim filmiku. Masz włączone debugowanie i widać ile jest FPS. Jeśli nic nie zmieniałeś na wyjściu HDMI to masz 1920x1080 60FPS, a podczas nawigacji spada Ci nawet do 14...

nagraną na mojej MK808b jak jeszcze żyła. Panie świeć nad jej duszą.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moge Cie zapewnic, ze jezeli nie przewijam filmu to poziom klatek nie spada ponizej 24, czyli filmy nie tna. Jezeli przewine to na 5 sekund sa wahania klatek. Przed momentem obejrzalem film trwajacy ponad 90 minut poprzez SMB i nie bylo zadnych przyciec. No ale nie dzialaja niektore wtyczki, wiec cos za cos...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale czemu nie czytasz co pisze? Wyraźnie napisałem że tnie podczas nawigowania. nie odniosłem się do filmów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem dzisiaj test w antutu wynik 14400 przy czestotliwosci 1.6 na androidzie 4.1.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawiałeś ją na sztywno?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

On tak chodzi standardowo, nawet nie wiem jak ustawić inną :) czyli 1.8 np bo podobno max ten procek tak chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Standardowo pewnie ma zakres częstotliwości w których pracuje.

Pokaże Ci to np Antutu CPU Master

Przed benchmarkiem zatrzymaj resztę aplikacji. Ten poprzedni wynik jakiś taki niski jak na Rk3188.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x