Skocz do zawartości
c2560242

Brak zmian temperatury w zamienniku - nieoryginalnej baterii.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Znalazłem w sieci strzępki informacji i wzmianki na temat braku zmian poziomu temperatury dla nieoryginalnych baterii.

Ten temat nie jest o temperaturach beterii, lecz o braku zmian.

Chciałbym to skonsultować.

Mam dwie baterie, andida 1600mAh, oraz replacement for HTC Wildfire S 3500mAh. Obie baterie były przetestowane na stockowych romach EU, T-mobile, oraz CM7.1 stable, jak również na 2 takich samych modelach fizycznych urządzeń. Obie wymienione, w odróżnieniu od oryginalnych, których mam do dyspozycji dwie, nie raportują w czujnikach zmian temperatury. Nie mają znaczenia warunki otoczenia, oraz sposób użytkowania telefonu, jak również czas używania, ani poziom naładowania.

Szczególnie interesuje mnie druga wymieniona - 3500mAh, w której sensory pokazują niezmiennie 24.3°C. Mroczne i mgliste specyfikacje odnalezione w sieci twierdzą, że bateria ma wbudowany czujnik temperatury.

Czy ktoś poza mną spotkał się z podobnymi przypadkami i ma mgliste pojęcie czym może to być spowodowane?

Odnalazłem w sieci dość ogólnikowe informacje na temat specyfiki ogniw Li-ion (mam na myśli ogólne zasady, nie dla telefonu) i we wszystkich wyraźnie zaznaczony jest wpływ temperatury na starzenie baterii, czas pracy, oraz spadek pojemności.

Kwestia wydaje się istotna, ponieważ czas ładowania baterii 3500mAh jest równy ładowaniu oryginalnej baterii 1230mAh i w obu przypadkach wynosi około 4h od początkowego poziomu około 2-5%, natomiast w przypadku 3500mAh telefon potrafi być na prawdę odczuwalnie ciepły w trakcie ładowania.

Dodam również, bez szczegółów, że bateria ta zachowuje się cokolwiek dziwnie w trakcie rozładowywania, mianowicie da się odnieść mgliste wrażenie większej pojemności w trakcie stresu obciążeniowego, ale w stanie standby sprawia wrażenie słabszej od oryginału, który jest niby trzykrotnie mniejszej pojemności. Wniosek oczywisty, że w stanie standby prędkość rozładowania powinna znacząco zmaleć, a nie dzieje się tak.

Myślę, że nie jestem pierwszym, który wpadł na pomysł wydłużenia czasu pracy HTC Wildfire S i dokonał zakupu baterii innej niż oryginalna.

Proszę Was, byście podzielili się swoimi obserwacjami, jak również wiedzą na temat zjawiska.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartic

Jako były elektronik nie pokładam jakiejkolwiek wiary w pojemność 3500mAh w tak małej bateryjce jak bateria w telefonie komórkowym. Rozumiem 1200, 1400, dajmy 1600 lecz nie 3500!!! 3500mAh posiada mój minim palmtop który żywi się zasilaniem 4.8V na akumulatorku o pojemności 3.5Wh. Sensory temperatury zależne są od urządzenia które tego z nieznanego powodu wymaga. Sensorów nie montuje się we wszystkich ogniwach.

Kolejna sprawa to przegrzanie. Jak już sam wspomniałeś - ogniwa 3500mAh nagrzewają się podczas ładowania czyli masz już pierwszy dowód na to - że pojemność 3500 jest mityczna. Ogniwa nagrzewają się naprawdę mocno tylko wtedy - gdy ładowarka jest za silna do danej pojemności. Nawet elektronika baterii jest tak fajansowa że nie potrafi rozpoznać "CO" ją ładuje!!!! Bateria 3500 dostaje więcej niż powinna - stąd wynik końcowy - trzyma tyle ile oryginał. Wymieniałem dziesiątki razy różne ogniwa w różnych urządzeniach. Od laptopów po komórki. Najlepsze ogniwa moim zdaniem to poczciwe GP. Tanie, pojemne i bez KITU typu 3500mAh!

Obecnie pracuję nad baterią do HTC Wildfire S ponieważ robocze 24h bardzo mnie denerwuje. Pracuję nad elektroniką ponieważ połączyłem 3 baterie od nawigacji LARK 35.8 w jedną całość. W efekcie końcowym mam coś zbliżonego wielkością do baterii HTC lecz lekko wyższe. Pojemność rzeczywista 3 x 1600mAh i prąd na wyjściu 3,85V. Gdy zakończę pracę - stworzę fotoPOST i przedstawię krok po kroku jak to wykonać. Obecnie HTC pracuje od czwartku w 3G i energii jest jeszcze 31%. Myślę że się uda.

A co do Twojego problemu, to:

1. musiał byś przeprogramować elektronikę oryginalnej baterii i zmienić jej pojemność

2. przenieść tą elektronikę do nieoryginalnej baterii

Wtedy zyskasz sensor...

Zamiana samej elektroniki bez zmiany pojemności nic nie da. Nowe ogniwa będą nadal rozpoznawane jak stare łącznie z pamięcią tzw. cykli ładowania/rozładowania.

Można by było nad tym posiedzieć lecz tylko i wyłącznie w przypadku w którym mielibyśmy 100% gwarancję na to, że nowe ogniwa to naprawdę 3500mAh lecz... w przypadku baterii NN i to z Chin ... jest to w 99,9% raczej niemożliwe

Edytowane przez bartic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż, bateria tak, czy inaczej pójdzie po weekendzie do reklamacji, bo masz absolutną rację bartic - nie ma sensu rzeźbiarstwo, choć zabawa ta sama w sobie mogłaby być ciekawym kawałkiem wiedzy do przyswojenia. Czasu brak.

Znalazłem na forum xda-developers, szkoda że po fakcie, wątki na temat baterii i nie jestem pierwszym, który zaobserwował wspomniane objawy spadku wydajności baterii 3500mAh w czasie 2-3 tygodni od zakupu tego modelu.

Absolutnie nie polecam jej zakupu, jak również produktów andida.

Znalazłem również porównania a forum xda i zainteresowała mnie bateria Cameron Sino 2200mAh, o której znalazłem informacje wskazujące na istotnie wydłużony czas działania w stresie i standby, jak również stabilną żywotność w dłuższym okresie czasu.

W poniedziałek kupię ją, o ile będzie na stanie w warszawskim sklepie przy Natolinie i choć nie jestem elektronikiem postaram się ją ocenić z poziomu wieloletniego doświadczenia z Linuksem.

PS. Czy bateria dedykowana jako zamiennik do konkretnego modelu telefonu nie powinna z definicji posiadać odpowiedniej elektroniki z oprogramowaniem parametryzującym standardy konkretnej ładowarki, poboru mocy przez urządzenie i parametrów samej baterii? Wydaje się to oczywiste.

Btw. O ile dobrze rozumiem w moim paranoicznym dociekaniu szczegółów, to elektronika, czujniki i oprogramowanie znajdują się w samej baterii, nie w telefonie? Mogę odżałować te 55zł i zamiast reklamacji zbadać temat, jeśli tylko ktoś posiada odpowiedni sprzęt.

Pozdrawiam

Edytowane przez c2560242
    uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartic

To jest oczywiste lecz producent na tym nie zarobi. Jedna bateria do wszystkich telefonów! Oh, już widzę szał komisów :-)

Ale nawet i gdyby - firmy NN pojawiają się i znikają w Chinach jak grzyby po deszczu w lasach Falenickich :-)

Produkuje 100.000szt. i zamyka interes po to by nie uwzględniać gwarancji! Za miesiąc ma już inną nazwę i produkuje co innego. Standardowy standard! :-)

A gdzie dokładnie znalazłeś te 2200mAh i w jakiej cenie?

Może i Ja bym zaryzykował... ... ...

Dzisiaj rano naładowałem standardową od HTC do fulla. Od 5 rano do teraz = 100% bo... :-) 1.5h temu ładowałem ponownie... Brak słów!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu podobno mają Htc Wildfire S / Bd29100 2200Mah 8.14Wh Li-Ion 3.7V Powiększony Czarny (Cameron Sino), HTC akumulatory,baterie,ładowarki ale czas wysyłki może wskazywać na potrzebę sprowadzenia. Dziś nieczynne niestety.

Moja od 12 godziny po ładowaniu od 5 rano do setki ma 77% po około 20 minutach rozmowy, pullowaniu poczty co 10 minut na hspa i przeglądaniu marketu przez może kwadrans.

Można oczywiście to wszystko wyłączyć, zmienić pasmo na 2g i używać tylko jako telefonu, ale do tego mam w szufladzie samsunga solida, którego katować można 4 dni rozmowami i utopić w wannie bez zalania, a na ostatniej kresce potrafił działać przez cały dzień pełen rozmów.

Dotykalski telefon ma służyć do czegoś więcej, niż jedynie telefonowanie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartic

Jestem tego samego zdania stąd mój uporczywy bój o zasilanie :-) Już dawno bym coś wykombinował lecz nie mieści się w telefonie. Już - nawet - zastanawiam się nad zmianą obudowy z tyłu! Serio...

Pracuję jako blacharz samochodowy i mam sprzęt do regeneracji zderzaków i plastików. Myślę sobie - jak by tak na ciepło wyciął tylną klapkę tak by została sama ramka z uchwytem i zatrzaskami - dorobił z plastiku dodatkową ramkę tak by po złączeniu podnieść klapkę o 3.5 - 4.5 mm do góry a później ponownie na ciepło przygrzał pokrywkę - miał bym grubszy telefon lecz prawie 0.5cm miejsca na solidny akumulatorek!!! Klapkę oczywiście można było by utwardzić w komorze lakierniczej oraz pomalować w lakierni. Nie było by sladu że to przeróbka a wtedy - zmieściła by się do środka nawet 5000mAh do kupy bo mógł bym zamontować 4 baterie od nawigacji (są naprawdę cieniutkie lecz wydajne). Pobawię się tym gdy kupię osobną klapkę na tył. Oczywiście nie można by było ładować wtedy HTC przez ładowarkę standardową. Tylko inna - wydajniejsza i tylko z pomocą przelotki ale o to się nie martwię bo mam ładowarkę do aparatu Olympus (stacjonarna). Coś pomyślę i dam znać jak wymyślę bo brak prądu naprawdę zwala Mnie z nóg.

PS. Ale ciemnota ze Mnie!!!

Najpierw namazałem POST a później zobaczyłem tę Twoją baterię!

Patrz - masz Ci los! Jest i klapka!

O to właśnie chodziło!

W poniedziałek smigam na Ursynów :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klapkę masz głębszą prawie dwukrotnie dla baterii 3500 i 2200. Jakbyśmy zrobili coś z baterią 3500 (oczywiście, jeśli kupię tę 2200 i faktycznie zda ona egzamin), to klapkę będę miał zbędną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartic

No to bądźmy w kontakcie bo wydaje mi się że samej klapki mi nie sprzedadzą a na allu tylko wąskie są

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Produkt jest niedostępny na dzień dzisiejszy, trzeba sprowadzać - czas ok. 3 tygodnie.

Złożyłem zamówienie, więc musimy cierpliwie poczekać na wyniki testów baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartic

Patrz, a właśnie miałem tam jechać w ciemno... Nie dzwoniłem wcześniej - chyba z lenistwa :-)

A u Mnie bateria działa dość dziwnie. Zeszła do 15% i na tych 15% działa do teraz... Łącznie już 81 godzin oczekiwania w tym może z 5,6 krótkich rozmów do 30sek, kilka SMS i 2 minuty w AutoMapie. Właśnie biorę się za ROM. Jednak zaryzykuję!! Dlaczego? A no dlatego że zamknięte na siłę aplikacje (Android Market, google, giełda itp.) uruchamiają się po kilku sek. ponownie. Przez te kilka sekund gdy ich nie ma - telefon śmiga jak strzała, gdy aplikacje włączą się ponownie - zaczyna zamulać! Dość Rządów Orange, Google i HTC. Po cholerę mi giełda, waluty, android market, non stom online google searching??????? Po co to komu??

Myślę że jak pozbędę się z systemu śmieci to i bateria zacznie trzymać ciut dłużej ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi