Skocz do zawartości
jann

zamiennik baterii

Rekomendowane odpowiedzi

jann

Cześć , mam następujące pytanie. Zastanawiam się nad dokupieniem dodatkowej baterii do telefonu, niestety oryginalna jest bardzo droga. Znalazłem takie coś BATERIA MAXXIMUS SAMSUNG I5700 I5800 S8500 1600mAh (1327174274) - Aukcje internetowe Allegro czy stosowanie nieoryginalnej baterii jest bezpieczne? Czy mogę spokojnie ją kupić i się nie martwić, że uszkodzę telefon?Czy ona spełni swoją rolę , czy jest chiński szmelc? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RoboD

Choć w kontekście czasu pracy oryginalnej baterii zabrzmi to trochę dziwnie ;/ ale nie spodziewaj się, że będzie tak wydajna jak oryginał. Zgaduję tu oczywiście, bo konkretnie nie miałem z tym modelem do czynienia. Wnioski swoje opieram o inne ogniwa, które kupiłem za nieduże pieniądze. Z uwagi na czas pracy smartfona (ów), zapasowe ogniwo jest jednak moim zdaniem jak najbardziej na miejscu. Nie w sensie zastąpienia baterii, ale sytuacji, kiedy możemy obudzić się z ręką w nocniku, chcąc wykonać ważne połączenie.

Pozdrawiam Robert

Edytowane przez RoboD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za 12.50 baterię? nigdy w życiu :) Chiński najgorszy badziew, z Bóg wie czym w środku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bateria za12 złotych.... :) Nawet o tym nie myśl. Oryginał,a coza tym idzie bateria o wysokich parametrach, kosztowałaby co najmniej 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raf-PL

Na przykładzie Nokii - orginalny akumulator do E50 ok. 950 mAh kosztował 70-100zł, cena o 100mAh większego o 20-30 zł więcej. Tak więc sobie teraz porównaj jaki jest koszt za każdy następne "prawdziwe" 100mAh...

Tu masz badziew który prez pierwsze 2-3 ładowania pociągnie dłużej, a po 20-30 ładowaniach poleci do kosza. Czyli wydasz (z przesyłką) 120-250zł / rok. Warto? Być może jak kupisz 10 akumulatorów to tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec21

Ja kupiłem sobie baterię firmy andida miala miec niby 1800mAh i faktycznie na to wyglądało ale tylko przez pierwsze 3-4 dni a potem lipa wytrzymuje maksimum 12h a w tym czasie telefon używany jest następująco: 2godzinki internetu po wifi, łącznie ok pół godziny rozmowy 5 sms pół godziny youtube oraz z godzinę maks słuchania mp3. Orygnalna dużo dłużej trzymała ale niestety zgubiłem ją i nie wiem gdzie taką kupić wie ktoś?

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oryginał jest baaardzo drogi.

W 1 lepszym komisie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raf-PL

Czasem warto kupić rozwalony telefon z allegro.pl czy używany akumulator aniżeli nowe g. za paręnaście PLNów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kanet

Hej,

Niestety po 1,5 roku bateria odmówiła mi już prawie całkowicie posłuszeństwa (umie po odłączeniu od ładowarki po paru minutach użytkowania spaść w sekundę z 100% do 5% i się wyłączyć).

Chciałem więc zakupić nową, a po przejrzeniu netu uznałem, że jednak postawiłbym na (wątpliwą) jakoś orginalnej.

I tu zaczyna się problem, z jednej strony mamy takie oferty:

SAMSUNG EB504465VU NOWA ORYGINALNA BATERIA i8910 i7500 S8500 Wave - Samsung - Baterie 44zł

ORYGINALNA BATERIA SAMSUNG EB504465VU cena 36.90 PLN 37zł

czy tez:

Oryginalna EB504465VU S8500 Wave i8910 Omnia HD FV (2252021040) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. 35zł

a z drugiej strony takie:

Deluxury | Baterie | Bateria oryginalna Samsung EB504465VU (S8500 Wave, i8910, B7610, i7500) + WYSYŁKA 24H 99zł

Eb504465Vu Samsung I5800/ I8910/ S8500 1500Mah Li-Ion 3.7V, Samsung akumulatory,baterie,ładowarki 89zł

SAMSUNG EB504465VU S8500 WAVE i8910 Omnia HD i5700 (2302380542) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. 79zł

oraz trochę takich po środku(około 50zł)

I teraz powiedzcie mnie który chce mnie zrobić w .....?

Ci pierwsi sprzedając podróbki?

Czy ci drudzy sprzedając baterie 3x drożej niż konkurencja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raf-PL
    Bateria oryginalna Samsung EB504465VU (S8500 Wave, i8910, B7610, i7500) + WYSYŁKA 24H

Nie wygląda na oryginał, do i5800 jest inna, nie ma 6-miesięcznej gwarancji.

Oryginalna EB504465VU S8500 Wave i8910 Omnia HD FV

Wygląda jak oryginał, chociaż

"Bateria należy sformatować, zapewni jej to długą żywotność i sprawne działanie."

format battery: ?

"Gwarancja na baterię: 12miesięcy"

Z tego co mi wiadomo Samsung daje 6 miesięcy.

ORYGINALNA BATERIA SAMSUNG EB504465VU

Szajs

SAMSUNG EB504465VU NOWA ORYGINALNA BATERIA i8910 i7500 S8500 Wave

Wygląda jak oryginał, ma gwarancję 6 miesięcy. Z przesyłką już nie jest taka tania.

Może lepiej pójść do autoryzowanego sklepu lub serwisu Samsunga?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi