Skocz do zawartości
Speedlatin

Zmiany w regulaminie a zerwanie umowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z ostatnia faktura od orange otrzymalem ksiazeczke z regulaminem a w niej zmiany. Interesuje mnie to czy z tytulu tych zmian mozna zerwac umowe bez konsekwencji powolujac sie na brak akceptacji wniesionych zmian do regulaminu?

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pajonk

Nie, poniewaz te zmiany wynikaja ze zmian w prawie telekomunikacyjnym (ktore jest zmieniane dosc czesto ), a nie ze zmian, ktore operator wprowadzil. W takiej sytuacji nie ma mozliwosci zerwania umowy bez placenia kary umownej.

Wysłane z mojego X10i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak się odniesiesz do tego artykulu?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,4906038.html?pelna=tak

"Zmiana w regulaminie, nawet na korzyść abonenta, daje mu możliwość odejścia bez odszkodowania - mówi mec. Wacław Knopkiewicz, radca prawny z kancelarii Grynhoff Woźny Maliński."

Edytowane przez Speedlatin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zodiak

Weź pod uwagę, że to artykuł sprzed pięciu lat.

tarantulaw2 ma rację, ta zmiana nie jest podstawą do zerwania, bo wynika z potrzeby dopasowania się do regulacji wynikających z przepisów prawa a nie z widzimisię operatora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jakis odnosnik do zapisu regulujacego to ze zmiany narzucone przez regulator nie uprawniaja do odstapienia od umowy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zodiak

Głupoty umiesz znaleźć ale do ustawy, to nie chce się zajrzeć. Podpowiem: prawo telekomunikacyjne, art. 60. Jak nie dasz rady znaleźć punktu to daj znać, podpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pajonk

Nie wiem czy Orange ma to na stronie, natomiast jak wejdziesz na strone plusa, jest wielki baner informujacy o zmianie regulaminow. Wejdz wtedy w ten baner, pobierz np dla abonamentu lub mix, i przeczytaj calosc, a w szczegolnosci koncowke. Kazdy operator wprowadza takie same zmiany (rozbieznosci moga byc w poprzedzajacych zapisach), wiec kazdy operator ma prawo zadac odszkodowania (inaczej, kary umownej). Pisze MOZE, poniewaz nie moga napisac wprost, ze beda zadac.

Poza tym, na jakiej podstawie chcesz zadac rozwiazania umowy? Z tego, co wiem, to nowe regulacje daja glownie korzysci, np mozliwosc podpisania umowy z nowym operatorem juz 6 miesiecy przed skonczeniem dotychczasowej umowy. To nie sa zmiany, ktore uderzaja w zwyklych ludzi, a wrecz przeciwnie, ulatwiaja im zycie.

Poza tym, za zmiane regulaminu mozna nawet uznac poprawienie miejsca przecinka... tez bys chcial wtedy zerwac umowe z winy operatora? Tak, kazde zerwanie bez odszkodowania jest z winy operatora.

Wysłane z mojego X10i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie i jak z tym zerwaniem umowy? Wysłaliście już pisma? Jakie sa reakcje ze strony Orange? Wczoraj juz dostalem ten regulamin i tam nie jest nic napisane o jakiejs karze umownej

Wyleciało z Galaktyki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zodiak

Zajrzyj trzy posty wyżej, tam jest odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi