Skocz do zawartości
stanax

Rootowanie Samsunga Galaxy S4 z procesorem Qualcomm pod Windowsem

Rekomendowane odpowiedzi

stanax

Rootowanie Samsunga Galaxy S4 - metoda ta działa na wszystkich S4 z procesorem Qualcomm / systemem Android 4.2.2

Tutorial / klik

1. Ustawienia - Więcej - O urządzeniu, a następnie naciśnij przycisk "Numer kompilacji" (Build Number) około 5-10 razy, aż pojawi się napis "Tryb dewelopera został włączony"

2. Następnie naciśnij przycisk Wstecz. Powinieneś zobaczyć nowe menu o nazwie "Opcje Developerskie".

3. Upewnij się, że opcje dla deweloperów są włączone (On), a także sprawdź czy "debugowanie USB" jest także na On.

4. Podłącz S4 kablem microUSB do komputera. Powinieneś zobaczyć okienko pop-up "Zezwól na debugowanie USB", naciśnij "OK".

5. Przejdź do Menedżera urządzeń i upewnij się, że masz w systemie sterowniki o nazwie "Samsung Android ADB Interfejs" lub "ADB Interface". Jeśli nie widzisz podobnego tekstu musisz zainstalować sterowniki USB / klik

6. Pobierz teraz Motochopper.zip 4,05MB i rozpakuj go. Kliknij dwukrotnie na plik o nazwie "run", aby rozpocząć skrypt rootowania.

oK1Gmee.jpg

7. Enter w uruchomionym skrypcie rozpoczyna operacje root.

8. Rootowanie kończysz naciskając Enter. S4 uruchomi się ponownie (reboot).

9. Po ponownym uruchomieniu telefonu, znajdź nową aplikację o nazwie "Superuser"

10. Możesz sprawdzić, czy masz pełne prawa administratora, pobierając i uruchomiając aplikację Titanium Backup / klik (przydatna dla robienia kopii zapasowych).

Oryginalny temat na XDA

'kuban napisał:

Trochę jednak za dużo śmieci Samsung nawrzucał.

Sposób na śmieci aplikacje systemowe bezpieczne do usunięcia / klik
Link do listy

PS

Edytowane przez camdell
Dodano prefix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To to bezpieczne? Jak z gwarancja po takim zabiegu? Czy aby odinstalowac te smieci producenta wymagany jest root?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
iPit

Gwarancję tracisz, ale później mozna to to zlikwidowacbi znow jest. Poczekaj az sie zrobi wiecej tego. Nie ma co sie spieszyć.

☆Samsung Galaxy S4 & Tapatalk ☆

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stanax

Bezpieczne, jeśli się nie walniesz - musisz postępować precyzyjnie jak w tutorialu i przed każdym kolejnym kliknięciem być pewnym na sto procent, że dokładnie zrozumiałeś całą procedurę. Warto pobrać video tutorial / klik i obejrzeć go wcześniej ze dwa razy.

Gwarancja na księżycu, ale są sposoby na przywrócenie telefonu do stanu fabrycznego. Poczytaj:

1. Zerowanie licznikafla
  2. Przywracanie telefonu do stanu abrycznego

Tak - bez roota nie ma możliwości pozbycia się wszystkich niepotrzebnych śmieci. Tu ważne jest, że można usunąć wszystkie aplikacje uznane za bezpieczne do usunięcia, ale musimy sami zdecydować, czy czasem coś nam się nie przyda w przyszłości. Ja na przykład zawsze wywalam Yahoo / widżety pogodowe / Facebooki i inne pokrewne / bzdurne czcionki.

Edytowane przez stanax
ort kurna
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co mi wiadomo (wyczytane z XDA) ta metoda nie nabija licznika flashowań, a status nadal jest po operacji jako "official" więc spokojnie można robić. Całość zajmuje minute. Przy aktualizowaniu OTA - może jedynie ten root zniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rzeczywiscie poczekam jeszcze tydzien az pojawi sie tego wiecej. Zreszta zastanawiam sie czy telefon mocno przyspieszy jak odinstaluje te wszystkie smieci producenta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
iPit

Up

Nie oczekuj ze bedzie to chodzilo jak iOS. Wiem ze ciezko bo sam przesiadalem sie z ip5 na SGS3 to byl maly szok. Ale teraz z S4 nie mam zadnych zastrzeżeń.

☆Samsung Galaxy S4 & Tapatalk ☆

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No moze az takiej plynnosci nie bedzie ale te smieci pewenie cos zzeraja. Czekam na pierwszych odwaznych. :)

Wysłane z mojego GT-I9505

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
arE

Ja zrobiłem roota zaraz po włączeniu telefonu;) działa ok. Soft mam mde.

I mały edit - robiłem odinem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
woytus

U mnie poszło szybko i sprawnie. Na razie wszystko jest OK.

post-79042-14255723376744_thumb.png

post-79042-14255723375178_thumb.png

post-79042-14255723376173_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi