Skocz do zawartości
michu2510

Debugowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym włączyć debuger w dev tools ustawiłem aplikacje która chciałbym debugować. Próbowałem uruchamiać ddms ale mimo to telefon pisze, że nie wykrył debugera jaki program mam załączyć by móc debugować aplikacje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skoti
    Witam chciałbym włączyć debuger w dev tools ustawiłem aplikacje która chciałbym debugować. Próbowałem uruchamiać ddms ale mimo to telefon pisze, że nie wykrył debugera jaki program mam załączyć by móc debugować aplikacje ?

Masz w ustawieniach telefonu ustawione Debugowanie USB i w komputerze zainstalowane sterowniki do telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak normalnie działa ./adb shell oraz ./adb install i inne komendy. Mam Debiana i z tego co wiem nie trzeba tu żadnych driverów i starczy sdk. Wszystkie opcje działają a jak pobrać wyjście aplikacji ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skoti
    Tak normalnie działa ./adb shell oraz ./adb install i inne komendy. Mam Debiana i z tego co wiem nie trzeba tu żadnych driverów i starczy sdk. Wszystkie opcje działają a jak pobrać wyjście aplikacji ?

No nie do końca bo trzeba wpisać regułkę udev (http://developer.android.com/guide/deve ... evice.html), żeby wykrywał pod linuksem.

Sprawdź czy adb wykrywa urządzenie poleceniem "adb devices" i jeśli wypisze Ci coś w stylu:

List of devices attached
    HT92VKV02418    device

to ddms też będzie działać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wykrywa ddms działa ale nie chce debugować. Po włączeniu appa pokazuje mi, że czeka na debuger mimo iż ddms włączone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skoti
    Wykrywa ddms działa ale nie chce debugować. Po włączeniu appa pokazuje mi, że czeka na debuger mimo iż ddms włączone.

Jak ddms wykrywa to wszystko w kompie masz ok, a jedynie możesz mieć wyłączone debuggowanie w telefonie (Ustawienia->Aplikacje->Dla programistów->Debuggowanie USB) lub masz jakiś zbugowany rom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam CM 4.11.1 jest wlaczone debugowanie działa adb ale jak włączyć debugowanie po stronie PC ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skoti
    Mam CM 4.11.1 jest wlaczone debugowanie działa adb ale jak włączyć debugowanie po stronie PC ?

Jak to jak? Włącz perspektywę debug w eclipse.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi