Skocz do zawartości
pisklak46

SetCPU - jak ustawić?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Wita,

czy używacie tej aplikacji ?

jeśli tak to jakie wrażenia i jakie ustawienia macie sprawdzone.

Czy warto podkręcać procesor w HOV ?

Pozdr

Edytowane przez wdarku
    Poprawnie nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy od ciebie i twoich potrzeb czy potrzebujesz podkręcić procesor. Ja obecnie korzystam z romu mySENSE-v RC3.5 i mam tylko zmienionego zarządcę (governor) na smartassV2, ponieważ zachowuje najlepszy stosunek między wydajnością, a zużyciem baterii. Taktowanie standardowe 1024MHz. Ewentualnie jak odpalam jakąś wymagającą gierkę to daje 1200MHz lub 1497 i jazda ;) A co do samej aplikacji to robi co ma robić i co więcej można dodać. Umożliwia tworzenie profili, czyli np. gdy bateria osiągnie ustawiony przez ciebie próg to taktowanie procesora zostanie zmniejszone itp. itd. bajery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki temu programowi można np. szybciej ładować telefon z laptopa - wystarczy ustawić sobie profil, który podczas ładowania z USB będzie zmieniał maksymalne taktowanie na np. 348 Mhz! Można też ustawić sobie szybsze taktowanie i wydajniejszego zarządcę dla wybranych aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gdzieś czytałem, że podkręcenie procesora w one v nie za wiele w nosi do szybszego działania systemu, nadal muli strasznie. Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wdarku

Nie ,to nie prawda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uważam, że użytkownik maxi200 ma racje. Przez ostatnie pół roku mój HOV był podkręcony na 1200mhz-1497mhz oraz miał zmienionego zarządce na smartass. Tydzień temu zaczęła mnie przytłaczać nagminna sytuacja, gdy to bateria w moim telefonie "padała" w najmniej oczekiwanym momencie. Doznałem olśnienia i zmniejszyłem taktowanie, bo wiadomo - niższe taktowanie, dłuższa wydajność baterii. Najciekawsze jest to, że mój telefon dostał kopa i wyraźnie mniej "muli" przy niższym taktowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi