Skocz do zawartości
Czarodziciel

Theft Aware - super zabezpieczenie przed kradzieżą

Rekomendowane odpowiedzi

Android Police zrobiło recenzję aplikacji zabezpieczającej telefony z Androidem przed kradzieżą. Recenzja jest baaardzo dokładna a aplikacja robi wrażenie - zaczynając np. od tego, że instaluje się na partycji systemowej, a jedyny sposób, w jaki można ją usunąć to przez adb lub flashowanie nowego ROMu (co pewnie nie każdy złodziej potrafi).

TA kierowane jest przez SMSy, czyli np. zgubimy/ukradną nam telefon - piszemy na swój numer smsa z komendą, np. żeby wysłał nam koordynaty GPS/triangulację po wieżach transmisyjnych (potrafi włączyć GPS w tle i schować ikonkę).

Jakbym miał droższy telefon to licencja 10 euro by mnie nie powstrzymała przed zakupem. Brzmi świetnie, zapraszam anglojęzycznych do przeczytania recenzji i testów :)

UWAGA: Tylko dla zrootowanych telefonów! Ale wygląda na to, że dla tej aplikacji warto zrootować*:)

Theft Aware 2.0 – The Most Ingenious Android Security Solution With The Best Root Integration We’ve Seen To Date. Really [Hands-On Review] | Android News, Reviews, Applications, Games, Phones, Devices, Tips, Mods, Videos, Podcasts - Andro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyobrażam sobie złodzieja, który podchodzi do delikwenta i pyta: "bardzo Pana/Panią przepraszam czy ma Pan/Pani telefon zabezpieczony przed kradzieżą jakimiś wymyślnymi metodami bo jesli nie to byłbym skłonny ukraść". :) Te zabezpieczenia jako przeciwkradzieżowe są bez sensu. Czasami mogą ułatwić złapanie złodzieja, ale odzyskanie telefonu może graniczyć z cudem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czemu? Wysyłasz smsa "LOCK" na telefon jak tylko Ci go ukradną. Ten zaczyna wyć i nie da się z nim nic zrobić. Kolesie wyjmą baterię, zmienią sim, przywrócą ustawienia fabryczne i dalej po włączeniu telefon będzie wył i krzyczał że jest kradziony :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wtedy najpewniej rzuca nim o podłogę. Bo jeśli na nim nie da się zarobić to najlepiej zniszczyć... Bynajmniej tak mnie się wydaje. Wniosek; telefonu nie odzyskamy. Już lepsza opcja to wysłanie po cichu koordynatow

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czujny
    A wtedy najpewniej rzuca nim o podłogę. Bo jeśli na nim nie da się zarobić to najlepiej zniszczyć... Bynajmniej tak mnie się wydaje. Wniosek; telefonu nie odzyskamy. Już lepsza opcja to wysłanie po cichu koordynatow

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Haha najs czujny :)

Możliwe, że by go zniszczył. Program jednak wydaje mi się spoko, daje ogromne możliwości, można nawet mu nadać inną nazwę, czyli np. w aplikacjach czynnych bedzie jako "sterowniki Galaxy S" czy co tam chcecie :)

Widziałem trochę topiców o zabezpieczeniach telefonu, więc uznałem, że temat ciekawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camis

Najlepsza aplikacja tego typu, a przetestowałem większość...

Nie straszny jej nawet wipe itp, całkowicie niewidoczna, nie możliwa do odinstalowania, sama włącza GPS i ukrywa ikonę.

I wiele więcej, naprawdę warta 10E.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ukrylem ikonę aplikacji i teraz nie wiem jak ja włączyć żeby zmienić ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camis

W dialerze wstukaj swoj kod ktory podales w konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm..ile kosztuje ubezpieczenie telefonu do kwoty 2500 zlotych ?.. bo cos mi sie zdaje ze gdzies w granicy 50-60 zlotych ....wiec lepiej ubezpieczyc i miec swiety spokoj...bo jak zlodziej od razu wyciagnie baterie to tak nic nie zrobimy , a sprzecik na czesci pojdzie i tak swoje zlodziej zarobi ....ale jako ciekawostke jest to super rozwiazanie , probowalem phone locatora...i super sie sprawuje , ale w kilku pierwszych minutach do wyciagniecia bateri......pozniej ani widu ani slychu ....pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi