Skocz do zawartości
maciej.r

Uwalony tablet POMOCY !

Rekomendowane odpowiedzi

Odblokowałem dzisiaj bootloader, zrobiłem uprawnienia roota w nexusie 7 3g, potem zainstalowałem CWM. Do tej pory wszystko działało. Pobrałem najnowszy Cyanogen Mod 10.1 oraz prawdopodobnie za starą wersję gapps-jb-20121212-signed. Skopiowałem oba archiwa do pamięci Nexusa udało mi się wgrać oba archiwa. Jednak gdy teraz uruchamiam tablet zaczymuje się na logo Cyanogen Mod i nie chce dalej ruszyć. Jest to prawdopodobnie spowodowane gapps z grudnia. Nie mogę podmienić archiwa ponieważ nie mam dostępu do pamięci tabletu. Mam pytanie jak podmienić archiwa lub jak inaczej nagrać cyanogen mod. Znalazłem opcję instalacji przez sideload, ale nie wiem jak to zainstalować. Z góry dziękuję za udzieloną pomoc.

---------- Post dołączono o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Dodam że bootloader działa oraz cwm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Wystarczy, że wgrasz sam rom bez gappsów. Rom się uruchomi pobierzesz, lub wrzucisz na tablet nowe gappsy i wgrasz :)

Zrób dokładnie tak:

Wipe data

Wgraj rom

reboot

uruchomi się

wróć do recovery dograj najnowsze gappsy

No i co najważniejsze popraw nazwę tematu. Chociaż i tak zostanie usunięta, tematów o staniu na logo jest dużo :)

PS.

Jako moderator chciałem się z Wami wszystkimi pożegnać serdecznie choć jako User będę Wam wciąż służył pomocą jeśli będzie potrzeba.

Dzięki za wspólny czas, mam nadzieję, że nikt do mnie żalu o nic nie ma :D

Edytowane przez Tomek_Tcz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po wejściu do wipe data/factory reset wszystko jest No tylko 4 opcja brzmi Yes -- delete all user data. Jednak boje się to nacisnąć ponieważ wydaje mi się że usunie się paczka z cyanogenmodem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Możesz być spokojny :)

Nic się nie usunie z pamięci urządzenia obiecuje :hyhy:

I na przyszłość wgraj sobie TWRP łatwiejsze jest :)

@Down

Oczywiście, że te gappsy będą działały. Najnowsze prawidłowe gapssy na 4.2.2 ;)

Nie powinny się pojawić ich w paczce nie ma ;)

Pobierz z Sklepu Play

Edytowane przez Tomek_Tcz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za pomoc tablet działa. Jeszcze jedno pytanie czy gapps-jb-20130301-signed.zip będzie działać z CM10.1 ?

---------- Post dołączono o 16:52 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Ok działa. Czy po instalacji gapps powinny pojawić się aplikacje Google np. Chrome i Play Muzyka. Bo u mnie nic się nie pojawiło ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BaXeL

Pojawi się jak tylko będziesz mieć dostęp do internetu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy dobrze zrozumiałem Tomka_Tcz? Factory reset nie powoduje usunięcia danych z "wirtualnej SD" i mmogę flashować spokojnie romy bez backupowania całej jej zawartości? Jestem dość nowy w tej materii, nigdy nie miałem urządzenia bez wejścia na kartę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Oczywiście, że wipe data nie usuwa nic z wbudowanej pamięci urządzenia, sam czasem zmieniam romy kilka razy dziennie i wszystko w pamięci zostaje, romy są tam gdzie wrzuciłem/pobrałem, oczywiście same aplikacje,gry zainstalowane w romie znikają ;)

Więc backup aplikacji itd. jest potrzebny, ja zrobiłem backup w Recovery TWRP samego Cache i Data, jak zmieniam rom robie wipe data, wgrywam rom, gapps, reboot wchodzę ponownie do recovery i przywracam Cache i Data i mam aplikacje itd. jak na poprzednim romie z którego przechodzę. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kubson
    wykrzyk.png Temat wyczerpany. Został zamknięty. W przypadku dalszych pytań lub potrzeby uzupełnienia informacji, proszę o przesłanie PW do moderatora działu.
    [/warnz]
    +
    wykrzyk.png Temat był już wielokrotnie omawiany.
    Zanim zadasz pytanie użyj wyszukiwarki i zapoznaj się z tym, co już zostało napisane.
    Zgodnie z regulaminem temat zostanie przeniesiony do kosza.
    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa[/faq]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x