Skocz do zawartości
Kappi

Legend + opera

Rekomendowane odpowiedzi

Kappi

Myślę o zainstalowaniu opery mini i chciałem się dowiedzieć jeśli korzystacie co o niej myślicie jakie są jej plusy i minusy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Opera mini nie specjalnie się sprawuje na Androidzie, ma dużo niedogodności których systemowa przeglądarka nie ma. Głównym problemem jest to że każda strona jest przesyłana do ciebie właściwie z portalu opery bo tam jest przygotowywana dla standardu komórki. Problem pojawia się w momencie gdy trzeba wybrać jakąś opcje i zatwierdzić, ponieważ wybranie jest przesyłane do opery z opery do właściwego serwera i z powrotem, dużo stron nie radzi sobie z tym. Posiada tylko dwa rodzaje oglądania strony czyli cała strona na ekranie oraz powiększona (przy czym powiększenie jest zawsze takie same i nie ma możliwości jego zmiany). Nawigacja trackballem optycznym przywołuje strzałkę (nie tak jak w przeglądarce systemowej gdzie poruszasz się po linkach) jednak bardzo ciężko jest trafić w jakiś mały element bo na pełnym ekranie jest on za mały natomiast na powiększeniu źle się pokazuje

Niedawno za to wyszła Opera Mobile to jest już porządna przeglądarka taka sama jaką mają użytkownicy WM. Możliwość dodatnia 9 stron do szybkiego wywołania na stronie głównej (opera mini też chyba to ma). Takie opcje jak Opera Turbo, Opera Link. Pełne powiększanie dowolnie według twojego uznania. Dalej trackballem przywołujesz strzałkę jednak działa ona o niebo lepiej niż w Operze Mini.

Ja do codziennego przeglądania internetu na telefonie używam właśnie Opery Mobile, jest to wersja beta ale dobrze dopracowana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kappi

a coś jest wogule po za operami ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1) Skyfire (przeglądarka ta pozwala oglądać filmy flash, i gdzieś czytałem że gry flashowe, ale raczej i tak na legendzie to nie zadziała

2) Dolphin Browser (HD)

3) Fennec (Firefox dla Androida, niestety ja go nie widzę w Markecie)

4) xScope (płatna)

5) Miren Browser

i tam jeszcze tego trochę jest wpisz pojęcie browser w markecie to ci znajdzie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi