Skocz do zawartości
Raffek

Manta mid-02 - znikające aplikacje i gry z karty po ponownym uruchomieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Raffek

Witam wszystkich. Jestem tu nowy więc proszę o branie na mnie "poprawki" :)

Posiadam wynalazek jakim to jest MANTA Easy TAB MID-02.

Dostałem owy sprzęt dla córki- zakupiony rok temu, żeby przez wifi mogła oglądać bajki na YouTube - i do tego spisuje się całkiem dobrze.

Posiada wersję Android 2.3.3. Co prawda nie jest to demonem szybkości ale idzie wykorzystać go do przeglądania internetu i innych czynności.

Mam mały mankament z tą mantą a mianowicie, po zainstalowaniu jakiejkolwiek aplikacji czy gry na KARTĘ PAMIĘCI, po wyłączeniu i włączeniu ta gra/aplikacja znika :dobani:

Po zainstalowaniu i nie wyłączaniu tabletu jest ok, można grać, wyłączać, włączać ponownie aplikacje/grę....

Ale gdy wyłączymy cały tablet, wszystko co było zainstalowane na karcie pamięci - staje się niedostępne!

Gdy wejdę w Zarządzanie Aplikacjami, w zakładkę "Na karcie SD" pokazuje mi ową aplikację/grę ale jest ona na szarym tle (czarno biała ikonka) i jej wielkość/waga to 8.00KB - rozumiem że to częściowa ilość miejsca która zabiera aplikacja w wewnętrznej pamięci urządzenia, bo resztę jest a raczej powinno być na karcie pamięci... Ale w tym wypadku tak nie jest. :|

Sprawdziłem kilka kart micro SD, od tych oryginalnych po te nie firmowe, i różne wielkości, od 2GB po 4GB i 8GB. I z każdą było tak samo. :niepewny:

Czy jest jakiś sposób, metoda by temu zaradzić? Żeby można było instalować gry/aplikacje na karcie i po restarcie urządzenia były nadal dostępne i działające. Żeby ta pamięć była powiększona.

Chodzi mi głównie żeby dzieciak miał jeszcze jakieś gierki na tablecie, i żeby były zainstalowane na karcie pamięci, bo wewnętrzną pamięć szybko zapełni i zacznie się ciąć..

Dodam że tablet jest jeszcze rok na gwarancji, ma 1GHz procek i 256 MB RAMu. A po uruchomieniu tabletu, rozpoczyna się akcja: Przygotowanie karty SD. I pewnie przez to nie może znaleźć aplikacji/gier.

Czekam na sugestie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam tak samo tylko że z telefonem HTC HD2, i nawet tej aplikacji nie przerzucam a ona i tak po ponownym uruchomieniu znika ;( HELP!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi