Skocz do zawartości
szuwx

znikające programy po zmianie karty

Rekomendowane odpowiedzi

szuwx

Witam, mam zrootowany hero, soft modaco najnowszy i nowe radio, wszystko fajnie śmigało, kupiłem większą kartę i postanowiłem zrobić dodatkowe partycje na nowej karcie żeby na niej appsy instalować. Kartę paragon managerem pod windą zrobiłem ( jedna ex3, drugą linux swap), cała zawartość starej karty przegrałem na nową. Telefon z nowa kartą nie chciał się włączyć, co chwila logo hero i reset. Zmieniłem karte na starą i nagle zniknęły mi aplikacje, a jak wchodzę w market i próbuję ściągnąć od nowa wyświetla mi otwórz lub odinstaluj, przy próbie otwarcia wyskakuje komunikat "nie mozna uruchomić aplikacji". Co zrobić aby nie stracić aplikacji i jak uruchomić kartę po zmianie partycji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwszą partycją musi być fat32 drugą ext3 i trzecią ewentualnie swap który przy hero jest nie potrzebny, tutaj jest tutorial: http://wiki.android.com.pl/Trzy_partycje_na_karcie_Micro_SD. Nie wiem czemu zniknęły Ci programy po powrocie do starej karty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szuwx

i tak zrobiłem, tylko że przez paragon partition manager, fat 32 6,4gb, ext3 1gb, linux swap ok. 100mb. kurw... teraz musze wszystko od nowa instalować. Jeszcze jedno, na starej karcie telefon startuje, wtedy przekładam i wyświetla mi że mam 6,4gb pamięci i tyle, nic o ext3. Jak karte włożę przez czytnik paragon wykrywa wszystkie partycje.Paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo w telefonie partycji ext3 nie zobaczysz:-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

Jak za pierwszym razem zmieniłeś kartę to przy uruchomiania przerzucało aplikacje automatycznie na karte. Potem jak ją zmieniłeś na stara to nic dziwnego, że zniknęły. Teraz to najlepiej zrów wipe/factory reset plus tak samo wipe partycji ext3(pod Paragonem na przyklad) i swapa też możesz usunąć, bo nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kondi

Ja mam podobną sytuacje w Legend.

Zrobiłem roota, wgrałem ROM Modaco, partycjonowałem z poziomu recovery, swap 96 MB,ext3 512MB, fat reszta i juz drugi raz mi wywalilo wszystkie aplikacje, a jak chce odpalić aplikacje ktora wymaga roota 'SU permission' pokazuje czarny ekran.

Karta adata sdhc class6 8 GB - Poradzicie coś ?

P.S. Naprawdę kolejność partycji jest tak istotna, nawet jeśli tryb recovery w takiej kolejności jak podałem je tworzył ?

Edytowane przez Kondi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kondi

q77: mógłbyś wyjaśnić co robi ta opcja ? (przywróci aplikacje które wyparowały, czy tylko naprawi strukturę systemu plików ?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a jak chce odpalić aplikacje ktora wymaga roota 'SU permission' pokazuje czarny ekran.

Jeśli to ROM na 2.1 to włącz debugowanie w aplikacjach, jak dalej będzie problem to przeflashuj ROMem.

P.S. Naprawdę kolejność partycji jest tak istotna, nawet jeśli tryb recovery w takiej kolejności jak podałem je tworzył ?

Recovery robi partycje w poprawnej kolejności.

Odpal na linuxie gparted i zobacz czy widać partycje później przejrzyj czy wszystko jest ten ok.

---------- Post dołączono o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

Ten ROM używa apps2sd?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kondi

Tak używa apps2sd. Próbowałem też apps2sd+ i to samo się stało.

Teraz testuje ROM oficjalny z rootupdate.zip

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi