Skocz do zawartości
androidman

Podwójne kontakty podczas wyszukiwania.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Włożyłem do telefonu kartę sim z kontaktami. Przeniosłem kontakty na telefon aby móc przypisywać zdjęcia do kontaktów itd. Gdy wchodzę w Aplikacje -> Kontakty to widzę tylko kontakty które są na telefonie ponieważ zaznaczyłem w opcji "Widok" pozycję "Telefon". Czyli wszystko jest tu tak jak należy.

Natomiast gdy chcę do kogoś zadzwonić i zaczynam wpisywać nazwę kontaktu to na liście każdy kontakt mam 2 razy. Jeden wpis z telefonu i drugi z karty. Co zrobić aby podczas wyszukiwania kontaktu nie pokazywało mi pozycji z karty SIM ?

Edytowane przez androidman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Santi100

Najprosciej usunac kontakty z karty sim, zrobic sobie kopie kontaktow do pliku oraz wrzucic kontakty na skrzynke pocztowa gmail'a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MroziQ
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    jerbhkhvhjw[/warnt]
    Pkt. 2.2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaimportowałem kontakty na Gmaila i zrobiłem tam mały porządek. W Kontaktach w opcji Widok zaznaczyłem "Google" ale mimo to gdy chce do kogoś dzwonić i zaczynam wpisywać nazwę kontaktu to widzę też kontakty z karty SIM (czyli każdy kontakt jest podwójny). Czy jedynym rozwiązaniem jest usunięcie kontaktów z karty SIM ?

Drugie pytanie. Utworzyłem na Gmailu grupę "Stare numery" i wrzuciłem tam numery których nie używam ale nie wykluczone, że kiedyś będzie taka potrzeba. Zsynchronizowałem wszystko no i na liście w tel widzę kontakty z głównego katalogu na Gmailu czyli "Moje Kontakty" oraz kontakty z grupy "Stare Numery". Nie korzystam ze starych numerów więc nie potrzebuje ich na liście ale chciałbym je mieć w grupie na telefonie. Jest jakaś opcja żeby na liście nie wyświetlać grypy "Stare Numery" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W kontaktach kliknij menu i odhacz jaki maja być odczytane i tylko takie będą się pojawiać i nie będą się dublować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W kontaktach kliknij menu i odhacz jaki maja być odczytane i tylko takie będą się pojawiać i nie będą się dublować.

Czytaj ze zrozumieniem.

Zaimportowałem kontakty na Gmaila i zrobiłem tam mały porządek. W Kontaktach w opcji Widok zaznaczyłem "Google" ale mimo to gdy chce do kogoś dzwonić i zaczynam wpisywać nazwę kontaktu to widzę też kontakty z karty SIM (czyli każdy kontakt jest podwójny). Czy jedynym rozwiązaniem jest usunięcie kontaktów z karty SIM ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Inku

Tak, jedynym rozwiązaniem jest usunięcie kontaktów z SIM. Masz backup na gmailu, więc nie masz co się martwić, a SIM tak samo jak tel może się posypać, więc kopia zawsze się przyda (w zasadzie możesz jeszcze zrobić import na kartę pamięci).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi