Skocz do zawartości
matius1993

Procesy i usługi w tle.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam!

Potrzebuję pomocy odnośnie usług i procesów w tle, gdyż trochę jeszcze tego nie ogarniam w moim SXT.

Jak wiemy, im więcej procesów i usług w tle tym bardziej pamięć RAM jest używana i więcej energii jest pobierana z akumulatora. W takim razie zbędne, nie używane procesy i usługi można wyłączyć, by zoptymalizować RAM i zużycie baterii. Niektórych systemowych procesów i usług nie da się wyłączyć (zatrzymać). Z kolei inne zainstalowane już przez Nas można.

Mam parę pytań:

1. Zatrzymane procesy/usługi są włączane z powrotem, gdy je uruchomimy ponownie?

2. Jak zrobić, by nie używane procesy/usługi były automatycznie zatrzymywane?

3. W ustawieniach programistycznych telefonu można ustalić "limit procesów w tle". Ustawiając np. 3 procesy jako limit, inne procesy i usługi po przekroczeniu tego limitu będą przerywane czy jak? Ustawienie to dotyczy tylko tych systemowych czy wszystkich procesów i usług?

4. W ustawieniach programistycznych mam wł. opcję "Nie zachowuj czynności". Gdy podczas gry lub korzystania z aplikacji bądź innej usługi nacisnę przycisk Home lub Wstecz, dana gra, aplikacja czy usługa zostaje zatrzymana i nie zużywa nie potrzebnie RAM'u, ani energii? Po jej ponownym uruchomieniu mam komunikat, że "Aplikacja została zatrzymana" i mam do wyboru 2 opcje. Komunikat ten także mnie denerwuje, można go jakoś wyłączyć? Dodam, że w Opcjach programistycznych mam wył. "Pokazuj wszystkie komunikaty..."

Gdzieś ostatnio wyczytałem, że procesy są automatycznie wyłączane, kiedy wykonały swoje zadanie, były zbyt długo nie używane i coś tam jeszcze (zapomniałem). Czy to prawda? Proszę o wytłumaczenie wszystkiego o procesach i usługach w tle. Pozdrawiam!

@EDIT: Znalazłem właśnie stronę, na której znalazłem info dot. procesów. Oto ona http://forum.pcformat.pl/FAQ-Android-Dlaczego-nie-powinno-sie-uzywac-Task-Killerow-t

Edytowane przez matius1993
    Dodano link.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adam30

W skrócie. Programy i usługi rezydujące w pamięci gdy nie są używane nie zajmują prawie w ogóle czasu procesora a więc i tym samym baterii. Ubijanie procesów nic nie daje a nawet pogarsza sprawe bo system procesy i tak wznawia a wiec ubijając ciągle procesy powodujemy dużą defragmentację pamięci.

Jedynie słuszne wydaje mi się wyłączanie programów których nie używamy.

Wyłącz opcję "nie zachowuj czynności" bo dla przeciętnego użytkownika jest ona minusem bo tracisz multitasking.

System android został tak napisany, że sam sobie potrafi zwalniać zasoby zabijając w razie konieczności nie używane procesy.

Dodatkowo, żeby tel sprawnie działał i nie zamulał się zaleca się co kilka dni lub codziennie, wyłączenie i ponowne uruchomienie telefonu. Piszą o tym nawet w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi