Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

LFC

Jaka sieć komórkowa jest najlepsza?

Najlepsza sieć komórkowa to:  

64 użytkowników zagłosowało

1. 1. Najlepsza sieć komórkowa to:

• Orange
        9
      • Plus
        4
      • Play
        37
      • T-Mobile
        9
      • inna
        6

Rekomendowane odpowiedzi

LFC

Jak w temacie, proszę nie patrzeć co macie tylko jaką sieć jest według Was najlepsza. :)

Edytowane przez LFC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LukaszK

Jakie kryteria? Zasięg operatora? Logo? Stawki za połączenia? Internet? Długość umowy? Kontakt z BOK? Ceny telefonów? Każda sieć ma swoje plusy i minusy, nie ma jednej najlepszej. Co ten ranking ma wykazać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SRX069

Według mnie Play jest najlepszy. Z kolei najgorsze jest Orange. Banda oszustów i w ogóle szkoda gadać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LFC

yyy... To dlaczego masz telefon w Orange? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie Play na pewno nie jest najlepsza siecią. Robienie ludzi w konia, denna jakość i parametry "ich" sieci, a kończąc na cenach telefonów. Najpierw ich śmieszne 4G, które było tak naprawdę 3,5G, ale co tam, trzeba się wyróżniać, nie mówiąc o limitach prędkości. Teraz ich jeszcze lepsze Lte z limitem do 15MB/s, przecież w innych sieciach są lepsze prędkości przez HSPA. Zrywanie połączeń, albo bycie niedostępnym przy full zasięgu to kolejna sprawa. Dochodzi jeszcze drenaż baterii przez ciągłe przełączanie się pomiędzy sieciami. I tak, wiem, że można ustawić to na sztywno. Według mnie UKE powinno wymusić na Playu rozwój własnej infrastruktury, także tej 3G, a nie zabieranie się za Lte, aby tylko w reklamach nie zostać w tyle... Dla mnie zasięg i jakość infrastruktury jest głównym kryterium, nigdy nie miałem problemów z T-mobile (korzystałem przed Playem) i Orange (korzystam obecnie z OFnK). Z chęcią sprawdziłbym Plusa, zwłaszcza, że mieszkam w zasięgu ich (prawdziwego) Lte.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    drutex

Przez dłuższy czas korzystałem z Ery i to była solidna firma. Jak tylko T-Debile zaczęli ściągać haracz za sprawdzanie stanu konta, to poddałem się. Teraz jestem w Play i jakoś nie narzekam, często zarzucą jakimś bonusem na kartę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie najlepsze jest Plus i Play. Każda jest w czymś dobra, obie mają dane oferty najlepsze od pozostałych, tylko kwestia tego jaka komu odpowiada.

A że głosować można na jedną sieć to jako użytkownik głosuję na Play.

Obecnie najgorsze jest oczywiście Orange pod każdym względem.

A co do użytkownika grubynawro - nigdy nie powiedzieli, że mają 4G, po prostu reklamowali się jako sieć tej generacji, a jak naiwni się nabierali to już ich problem, obeznani w temacie wiedzieli, że nie mieli możliwości posiadania sieci 4G. A co do limitów prędkości - miałem z 4-5 lat mobilny internet w Play i jak deklarowali np. 4Mb/s to te 4Mb/s były, a nie jak LTE w Plusie do miliona gigabajtów na sekundę. Super, szkoda, że jest te magiczne DO. Więc wolałem mieć limitowane 4Mb/s, ale pewne.

Orange oczywiście najgorszy internet mobilny choć Blueconnect też nie był jakiś szaleńczy, na szczęście oba miałem tylko do testów.

Z Play w zasadzie jestem od początku istnienia. Nie zawiódł mnie to się z nimi nie rozstawałem. Z zasięgiem nigdy nie miałem problemów, na początku istnienia sieci były szopki ze zmianą taryfy (a miałem taki fajny pierwszy numer), z mobilnym netem raz miałem problem, że byłem wykrywany z Ameryki Północnej, ale naprawili to. Tak to nigdy nie miałem przez te 4-5 lat jakichś awarii w przeciwieństwie do stałego neta z Vectry, który posiadam prawie rok. A z mobilnym netem dużo jeździłem w poprzedniej pracy.

Przed Play byłem w Orange, a w zasadzie w Idea, wtedy mieli dobre pakiety smsów to się nawalało. :D

A wcześniej Plusa i Erę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gooru2

Do Playa szybko nie pójdę - miałem od nich internet mobilny i abonament żony. Jakość usług średnia ( ale akceptowalna ), ale obsługa klienta poniżej jakiejkolwiek krytyki. Chcecie tanio, to macie, ale nie ma co liczyć na jakąkolwiek jakość obsługi nie liczcie.

W tej chwili wybijają się dla mnie 2 siecie:

1. Plus - śmiem twierdzić, że w tej chwili najwyższa jakość usług Ale ceny średnie. Obsługa klienta wzorowa.

2. Orange - dla mnie ta sieć nie ma złych punktów. Nie są w żadnym aspekcie wybitni, ale nie mają też słabych punktów. Na obsługe nie narzekam ( przez 11 lat składałem 2 reklamajcę, obie zostały uznane. Koszty na akceptowalnym poziomie. Na jakość usług też nie narzekam ( choć zawsze mogłoby być lepiej ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi