Skocz do zawartości
xpytonx

TUTORIAL CM Nightly OTA - Aktualizacje

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

Jako że od niedawna przeszedłem na w/w ROM stwierdziłem ze aktualizacja Romu powinna być łatwa przyjemna i nie zabierać zbyt wiele transferu.

Zamiast pobierać cały Rom można to zrobić oszczędzając na transferze i w dodatku wszystko leci z automatu.

Co będzie potrzeba:

Najnowszy rom: http://www.cmxlog.com/12.1/bacon/

Program do "OTA" CyanDelta: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cyandelta&feature=nav_result#?t=W251bGwsMSwxLDMsImNvbS5jeWFuZGVsdGEiXQ

Dedykowane TWRP: https://dl.twrp.me/bacon/

Root: https://download.chainfire.eu/696/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.46.zip

Zalecam zerknąć tu: http://forum.android.com.pl/topic/189581-oneplus-one-odblokowanie-bootloadera-custom-recovery-i-root/

Czasem zdarza sie że nie można zainstalować nowego recovery - niby wszystko robi się jak należy ale pozostaje stare z CM oryginalnego, wtedy pomaga:

fastboot erase cache

Jeśli jakimś cudem zniknie wam cache to z oryginalnego pakietu (jak nie zniknie to wgrywacie TWRP pomijając ten krok):

Pobieramy go rozpakowujemy i kopiujemy plik: cache.img do folderu: platform-tools który jest w: AndroidSDKSlim następnie komenda:

fastboot flash cache cache.img  

Teraz powinno dać się zainstalować nowy TWRP z linku powyżej. 
    ------------------------------------------------------------------------
    Ważne system musi mieć Roota i dedykowane TWRP.
    ------------------------------------------------------------------------
    =============================================

Konkrety: Gdy już mamy system nightly + root + TWRP instalujemy:  CyanDelta. W pamięci telefonu mamy plik Zip z Romu nightly który wykorzystamy do instalacji systemu.(jak nie to pobrać na pamieć telefonu)

1. Włącz CyanDelta (program jest po PL) wybierz swój plik .zip z Romem.
    2. Postępuj według wskazówek (ja stary zip zachowuje) ale śmiało można usunąć.
    3. Teraz program sprawdza aktualizacje gdy już wyskoczy ze aktualizacja jest dostępna to można podpatrzeć zmiany i włączyć aktualizacje (system zapyta o uprawnienia root musimy się zgodzić)

Telefon się zrestartuje wejdzie w TWRP zainstaluje aktualizacje po czym się zrestartuje i włączy się system by się mógł dokończyć aktualizować.

Zaleta:
    Pliki aktualizacji zajmują np: 20mb a nie pobieramy całego Romu.

Filmik:

Edytowane przez K9G
    prefiks
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Dzięki za poradnik.

Pytanko - czy gdy poproszę program o zainstalowanie zipa, to gdzieś w trakcie jest robione wipe? Niestety wszystko dzieje się automatycznie, czyli samo się instaluje i rebootuje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Przyznam szczerze ze nie wiem... można by obserwować co robi twrp... w każdym razie jak na razie nie mam problemów i nic się nie usunęło. 

Edit:

Pod koniec pisze wipe cache complette - czy jakoś tak...

Edytowane przez xpytonx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Masz rację. Jest nawet odpowiednia opcja do czyszczenia cache w ustawieniach :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Nie widzę potrzeby stosowania CyanDelta, 250 MB przez wifi pobiera mi się w mniej niż 5 minut.

Ustawienia->Informacje o telefonie->Aktualizacje Cyanogenmod. Wybrać, telefon restartuje się do trybu recovery, wgrywa aktualizację, restartuje się znów i to tyle.

Niektórzy lubią kombinować jak koń pod górę, nie mogę tego zrozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Giaur500 - Ty takiej potrzeby nie widzisz. Inni nie widzą potrzeby aktualizowania czegokolwiek. Ja taką potrzebę widzę nie zawsze masz dostęp do Wi-Fi a co dopiero szybkiego Wi-Fi. A jak jesteś w delegacji nie uśmiecha mi się pobieranie 250MB z pakietów które mam lub z Wi-Fi na hotelach które często działa jak połączenie modemowe...

Dodaj że aby "Twój" sposób aktualizacji działał także trzeba mieć dedykowane TWRP + Root (root'a nie jestem pewny) i sprawdzać ręcznie czy jest dostępna aktualizacja:

Ustawienia->Informacje o telefonie->Aktualizacje Cyanogenmod

Więc nie ubędzie mnie ze zainstaluje 1 program i skonfiguruje go. Dla mnie to wygoda i oszczędność czasu oraz transferu w dodatku program sam powiadamia o aktualizacji.

W 1 poście napisałem jaką zaletę ma ten program, tak że proszę Cie o to byś rozważył że nie każdy jest w Twojej sytuacji.

Myślę że już zrozumiałeś ze jednak Ty utrudniasz sobie życie... ale to Twój wybór i to szanuje.

Pozdrawiam

PS: W mniej niż 5 minut mam już zaktualizowany system.

Edytowane przez xpytonx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    Napisano (edytowane)

Jak jesteś w delegacji to nie radzę wgrywać nowego nightly w ogóle. Może coś się po drodze popsuc i zostaniesz bez telefonu do czasu powrotu do domu.

Nie wiem też co to jest "dedykowane twrp", ja mam oficjalne twrp i wszystko działa. Ale nawet tego nie potrzebujesz, wystarczy stockowe recovery od CM.

I nie, nie masz zaktualizowanego systemu w 5 minut, bo co najmniej 10-15 minut aktualizuje aplikacje po uruchomieniu

Ten program ma tylko taka zaletę że pobiera mniej, ale dla mnie czy 20 MB czy 200MB to niewielka róznica, a wolę jednak trzymać się oficjalnie wspieranych metod, które są bezpieczniejsze i pewniejsze

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak tylko u mnie problem jest z pobieraniem... nie mam za szybkiego internetu (dopiero się robi światłowód) i 20MB to jakieś 20 minut... czasem poleci szybciej. 

Wiec mój wybór: albo nie aktualizować w ogóle albo tym sposobem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam korzystam z CM Downloadera, ale ogólnie wszystko ładnie opisane. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie wiem też co to jest "dedykowane twrp", ja mam oficjalne twrp i wszystko działa. Ale nawet tego nie potrzebujesz, wystarczy stockowe recovery od CM. I nie, nie masz zaktualizowanego systemu w 5 minut, bo co najmniej 10-15 minut aktualizuje aplikacje po uruchomieniu

Jak włączysz aktualizacje "Twoim" sposobem wyskoczy komunikat:

" Jesteś krok od aktualizacji (...) Uwaga: Ta funkcja wymaga kompatybilnego recovery. W przeciwnym wypadku aktualizacje będą musiały zostać zainstalowane ręcznie." (tak było u mnie przy pierwszej próbie)

Aktualizacja do wersji z 9 trwała u mnie Twoim sposobem ~ (samo pobranie) 2h 50minut. + restart instalacja + restart + optymalizowanie aplikacji całość 3h 10minut... Gdyby szybszy internet był było by fajnie niestety... puki co trzeba się męczyć.

Edytowane przez xpytonx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi