Skocz do zawartości
Łukasz Borowiecki

Brak możliwości aktualizacji (wykrywa nieaktualny system)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy (oczywiście zdążyłem się przywitać w odpowiednim temacie) i mam problem ze swoim "nowym" LG G3. Miałem ten model już wcześniej ale żaden z problemów, które opiszę nie występował- otóż mam problem z aktualizacją przez PC Suite, android na moim telefonie to KitKat a jak wiadomo dostępny jest już Marshmallow, otóż mój problem jest taki, że za każdym razem kiedy próbuję go zaktualizować (program widzi aktualizację i to, że telefon jest niezaktualizowany) program wysyła mi komunikat, że "Nie można kontynuować aktualizacji"- dodam, że w telefonie w ogóle nie widzę opcji sprawdzenia czy aktualizacja jest dostępna. Nie wiem co robić, mogę do jutra oddać telefon osobie, która mi go sprzedała więc stwierdziłem, że napiszę tutaj i dowiem się co robię lub co jest z moim telefonem nie tak. Z góry bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krzychy

@Łukasz Borowiecki

Na tej stronie wpisz imei telefonu i sprawdź jaki soft jest dostępny jako najnowszy. 

http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1

W Hidden Menu sprawdź czy telefon nie jest rootowany. 

To by tłumaczyło dlaczego nie widzi aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyskoczyło mi coś takiego na tej stronie:

"Download Firmware 
    Version: V30C 
    Country: 6DI/VODAFONE(ITALY) 
    Model: LGD855 
    Full List For Your Phone Here"

Sprawdziłem roota root checkerem, bo nie wiem dokładnie gdzie znaleźć to w hidden menu, mój wynik to "Niestety! Dostęp do roota nie jest prawidłowo zainstalowany na tym urządzeniu". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zawsze możesz wgrać czysty system flashtoolem, nie tracisz gwarancji i jest to proste i bezpieczne. Jeśli nie ma roota to może spróbuj przeinstalować sterowniki LG, lub ewentualnie zrób HR a dopiero potem jeszcze raz próbuj aktualizować przez LG MOBILE SUPPORT TOOL.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem i hard reset i próbowałem aktualizować LG Mobile Support tool i ciągle to samo: 

2345.jpg

Ok słuchajcie chyba się wyjaśniło odkryłem Super Su na telefonie więc chyba to wskazuje na to, że telefon ma root'a- o ile dobrze wszystko rozumiem :)

Dobra zrobiłem tak, żeby cofnąć roota przez super su ale dalej mam jakiś problem i wciąż instalacja nie idzie... 

Edytowane przez Araa
    Dodaje spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstaluj ROM przez FlashToola. Link do ROMu w postaci *.kzd masz w tym linku, co sprawdzałeś swoje IMEI (wystarczy kliknąć na ciąg znaków oznaczających ROM). Najlepiej z opcją CSE Flash. Wtedy będziesz miał oryginalnego MM, do tego usunięta root'a i flagę po nim (nawet po odrootowaniu telefonu, zostaje flaga, że był root w hidden menu, opcja CSE to jedyny sposób, żeby się jej pozbyć) i będziesz miał super telefon :) Dodatkowo tym sposobem nie tracisz gwarancji, a dopóki flaga jest nabita to nie zaktualizujesz oficjalnymi narzędziami od LG.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Magnum44pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Flashtool również nie działa, ten telefon jest jakiś niedorobiony, jadę go oddać, bo nie mam nerwów, flashtool 2014 wszystko według tego co było opisane na forum w wątku: 
    http://forum.android.com.pl/topic/184703-instalacja-oprogramowania-za-pomoc%C4%85-lg-flash-tool/
    A i tak nie działa, włącza się LG Mobile Support tool żeby przeprowadzić aktualizację z pliku i wywala błąd po 2%... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, zrobiłem jak pisałeś Krzychy i... telefon się nie włącza, logo lg, miga dioda powiadomień ale telefon wciąż tkwi na logu LG i napisie powered by... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@Łukasz Borowiecki to albo złapałeś lekki brick albo poczekaj ok 5 min (tak długo może się nowy soft ładować), a jak nie wejdź w DM i wgraj jeszcze raz 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi