Skocz do zawartości
Kr!stov

Dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Kr!stov

W tym miejscu dyskutujemy na tematy związane z zegarkami sportowymi.

Pamiętajcie o przestrzeganiu regulaminu forum.

Edytowane przez Kr!stov

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kenzie

Siemanko! 

Niedawno się większości wszem i wobec przedstawiałem oraz informowałem o moich problemach jakie chciałbym na tym forum rozwiązać. Oczywiście chodzi o smartwacha lub zegarwek sportowy. I tutaj może zacznę na czym chciałbym się skupić i na czym mi dokładnie zależy, a i innym w przyszłości będzie łatwiej od razu znaleźć odpowiedź. 

Mianowicie, szukam zegarka dla sportowców (głównie uprawiam kolarstwo [amatorskie ;) ] górskie oraz od czasu do czasu jeżdżę na szosie). Po długim okresie rehabilitacji chcę w końcu pobudzić endorfiny ;) Zdarza się, że pobiegam oraz pójdę na basen. 

Czytałem, wertowałem forum, ale chyba nic  konkretnego nie znalazłem, a może źle szukam? 

W głowie już mam mętlik od tych wszystkich Garminów, Suunto, Polarów, TomTom'ów oraz tych podobnych (powiedzmy wyspecjalizowanych), równie drogich dzieł. 

I teraz kwestia jest taka czy ktokolwiek z Was używa takich "wymagających" zegarków albo smartwatchy?
Kwestia codziennego ładowania baterii to dla nie nie problem. 
Na Aliexpress czy GearBest jest tego od groma, a nie ukrywam, że kwota jaką chciałbym przeznaczyć oscyluje w granicach 400-600zł więc istnieje szansa, że znajdę dobrej jakości odpowiedniki "zegarków dla wymagających" w tym przedziale cenowym, a nie jak wyżej wymienione Marki, które co prawda mają świetny sprzęt, ale ceny są zaporowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kr!stov

@Kenzie
Witaj. Specem w temacie zegarków smart nie jestem choć zacząłem interesować się ich temat parę miesięcy temu gdy sam miałem dylemat co kupić.
Teraz jest spory wysyp sprzętu "wearable". Mamy więc w czym wybierać. Wiadomo marki zaawansowane to spory koszt lecz moim zdaniem warte są zastanowienia się nad ich zakupem zwłaszcza jeśli nie jesteś weekendowym sportowcem. W ich przypadku nie płacisz tylko za sprzęt ale również wsparcie, które robi kolosalną różnice. Sam nie posiadam sprzętu dla zawodowców bo nie byłem pewny czy w ogóle warto wydawać tyle pieniędzy na tego typu gadżet. Po kilku miesiącach stwierdzam, że byłoby warto. Kupując sprzęt typowo z Chin musisz liczyć się, że otrzymasz sprzęt+ jako taką aplikację do obsługi lub zapisu danych i na tym koniec. Potem nawet o aktualizacji takiej aplikacji można już zapomnieć o gwarancji nie wspominając. Nie mówię, że każdy tańszy producent to zło ale trzeba się liczyć z taka opcją. Musisz zrobić dokładny rachunek sumienia czego będziesz oczekiwał od zegarka sportowego. Obecnie mam Lenovo Moto sport. Miałem takie a nie inne wymagania a w nie których punktach musiał iść na kompromis. Zakupu jednak nie żałuję. Mało tego teraz już wiem, że mógłbym kupić coś droższego jak Polar bo dopiero u takich graczy masz "pełen wypas". Całą otoczkę społeczności sportowej. W dobie dzisiejszych zakupów nawet na takie drogie sprzęty można sobie pozwolić. Wplacasz swoje pieniądze jakie masz a resztę na raty typu 10x50 zł i po temacie. Reasumując sprzętowo, programowo, społecznościowo, gwarancyjnie będzie to duża różnica. Sam takiego super zegarka jeszcze nie mam ale nigdy nie mów nigdy...

Tapnięte nexem 5X

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kenzie

@Kr!stov:
Dzięki za długą i wyczerpującą odpowiedź.
Nie twierdzę, że jestem super wymagającym i aktywnym sportowcem, który nie wyobraża sobie dnia bez treningu, aczkolwiek wracam do 'starego życia' gdzie ruszalem się naprawdę sporo. Czytałem Twoje wypowiedzi - i nie tylko - na temat tego Lenovo. Wizualnie super, ale nie wie czy do końca byłoby to właśnie to czego szukam. W dalekich marzeniach widzi mi się na ręce Fenix 3 z Garmina, ale wiem, że za te pieniądze to jest kompletny absurd. Mimo całej technologii, która robi wrażenie.
Najśmieszniejsze jest to, że zacząłem przygodę z szukaniem zegarka sportowego od protoplasty MiBand 2 (który ciągle mnie korci aby go mieć), po coraz to bardziej zaawansowane sprzęty. Nire mówię, że zegarek musi mieć wszystko, ale jak to mówią, bez zegarka to jak bez ręki ;)

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kr!stov

Na rynku pojawić się mają nowe smartwatche z Android Wear.

Chodzi o New Balance RunIQ.

Zapowiada się ciekawy sprzęt dla biegaczy.

Sugerowana cena to ok. 300$

Nie bawem będą pierwsze recenzje i dowiemy się czy warto wydać aż tyle pieniędzy.

Specyfikacja:

Procesor: Intel
System: Android Wear
Wyświetlacz: 1,39-cala AMOLED
RAM: 512 MB
Pamięć: 4 GB
Dodatkowe: Wi-Fi / Bluetooth / GPS / pulsometr

Kolejne to zegarki od LG współtworzone z Google.

Mają być dwa warianty. WIększy LG Watch Sport oraz mniejszy LG Watch style.

Wersja sport ma być lepiej wyposażona przez co droższa od style.

Sugerowane ceny to sport 349$ a style 249$.

Oba modele zostaną zaprezentowane 9 lutego.

Będą posiadały na starcie wersję Android Wear 2.0

Edytowane przez Kr!stov

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kenzie

Siemanko, po kilku miesiącach szukania, wybierania, czytania padło na model Garmin Forerunner 35. Niebawem będę miał go w domu, więc jeśli ktoś będzie chciał coś więcej wiedzieć to pisać ;)

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kr!stov

@Kenzie

Śmiało pisz każda opinia będzie  cenna dla innych. Kto wie, może przyczyni się do udanego zakupu przez kolejną osobę BB)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Yoo!

Witam, od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna zegarka, który posłuży mi do biegania.

Początkowo zastanawiałem się nad smartwachem, ale doszedłem do wniosku, że bajery typu powiadomienia o sms itp na zegarku wcale nie są mi potrzebne. Jakiś czas temu kupiłem smartwacha Overmax 2.5, ale zawiodłem się na nim, w zasadzie zegarek był odpowiedni do swojej ceny i go oddałem.

Na chwilę obecną budżet na zegarek wynosi ok 700zł i chciałbym abyście pomogli mi przy wyborze odpowiedniego.

Zastanawiam się nad zegarkiem Garmina

https://www.decathlon.pl/zegarek-gps-forerunner-35-id_8387237.html

Jak macie jakieś doświadczenia w zegarkach sportowych to proszę o info :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kr!stov

[mention=246686]Yoo[/mention]!

Skąd wiesz, że inne funkcje smartwatcha nie przydadzą się Tobie? Może jakiś znajomy mogły pożyczyć Tobie na test? Miałem różne obawy czy taki sprzęt ma sens. Zagrałem ostrożnie kupiłem nówkę Moto 360 sport za 700 zł i jak do tej pory nie żałuję a jeśli dobrze pamiętam to już chyba minął rok. Powiadomienia to nic zawsze możesz wyłączyć. Mi inne rzeczy przypadły do gustu. Jadę autem mogę podyktować smsa i wysłać bez odrywania rąk. Mapa Google - idę gdzieś nie wiem jak trafić wpisuje w telefonie ustawiam trasę i telefon można schować. Resztę zrobi zegarek na ręku wibruje przy skręcie i masz podgląd trasy. Sterowanie muzyką np.spotify i inne bez używania telefonu. Chcę biegać zostawiam telefon, włączam Endomondo na zegarku i start. Można jeszcze według mnie znaleźć parę plusów. Jeśli miałbym kiedyś zmieniać to nadal z Android wear. Jedyną wadą może być czas pracy na baterii, który wynosi w moim przypadku 1-2 dni. Wszystko, zależy czego oczekujesz. Ja nie jestem pro sportowcem ale parę razy w tygodniu lubię aktywniej spędzić czas i zegarek mi w tym pomaga

Ps. Szkoda, że nie mam więcej funduszy możliwe że skusiłbym się na Polara m600

Tapnięte Sósemką

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Yoo!

Dzięki za konkretną i wyczerpującą odpowiedź.

To nie jest powiedziane, że nie chce koniecznie zegarek czysto do biegania, smartwatch również wchodzi w grę. Planowałem nawet kupić Smartwatch 3 od Sony, ale słyszałem, że jest w nich problem z bluetooth.

Moto 360 faktycznie wydaje się ciekawą propozycją, na pewno przyjrzę mu się bliżej.

Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi