Skocz do zawartości
tomekts

Błędy przy wgrywaniu romów przez RSD oraz Recovery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich

od dwoch dni walcze z wgraniem jakiegoś romu chciał bym wgrac cm7 ale moze byc tez cos innego

a wiec do sedna

wczoraj próbowałem wgrać rom przez rsd i uwaliłem tel wlaczał sie i w bootloader wywalał err a5... dalej nie pamietam.

wgrałem chyba z 5 innych romów przez rsd aż koncernu ruszył tel i mogłem wlaczyc normlanie fona ten rom to DFL_U3_4.5.2_51-50_SIGNED_USADEFYB15VIVBRLA007.0R_STABLE45LADEFYVIVBR_P016_A020_M002_HWp3_Service1FF

dzis walczę juz chyba z 6 h i nic jak wgrał inny rom przez rsd to albo wywala jakis blad w bootloaderze albo czarny ekran

za to jak chce wgrac prze recovery to niektore romy nie chca sie wgrac a jak sie juz jakis zacznie wgrywac to wyskakuje e: can;t make library czy jakos tak

wiecie moze o co chodzi

Edytowane przez Meler
    Zmiana prefixu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Meler
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    [/warnt]

Proponowany tytuł: Błędy przy wgrywaniu romów przez RSD oraz Recovery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

UDAŁO SIE HURAAAAAA

Były chwile złe i beznadziejny najgorsza chwila to było jak tel sie nie włączał albo jak wgrywając 5 romor żaden nie stawiał tel ale udało sie :)

Odkryłem czemu wywalał ten błąd i były takie jaja

jak zrobi się rota i zainstaluje się SndInitDefy_2.0 trzeba zgasić debugowanie usb i tyle :) wszystko śmiga

Edytowane przez tomekts

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, wyobraźcie sobie, że nie macie o czymś zielonego pojęcia... Ja tak właśnie mam z tymi ROMami, kernelami itp. Ale co tam dla Polaka - to, że się nie zna nie znaczy, że nie spróbuje :D Efektem moich prób było w sumie udane wgranie do mojej starej Motoroli Defy czegoś, co się nazywało na stronie cm-7.2.0-jordan.zip, niestety, zapragnąłem mieć jeszcze Google Play. Ponieważ resetowanie w tym trybie recovery nic nie dawało (system odpalał się normalnie), postanowiłem znów zastosować magiczną kombinację Power + Vol Down, a tam zrobić wipe data, bo poprzednio taka kombinacja doprowadziła mnie do pojawienia się ekranu, na którym mogłem wybrać ręcznie w/w plik zip z karty pamięci. Niestety, po tym czyszczeniu telefon włącza się tylko z napisem Google z symbolami Motoroli i tego CM zamiast liter "o". Ponowne kombinacje z Power i Volume- dają tylko opcję reboot, apply sdcard:update.zip, wipe data (robiłem kilkakrotnie bez efektów) i wipe cache partition (również nic nie daje). Nigdzie nie mam opcji ręcznego wyboru pliku zip. Czy ktoś mógłby jakimś prostym językiem podpowiedzieć mi, co mam z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Meler

FAQ się kłania

Wystarczy poczytać wątki dla początkujących

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzięki, mimo enigmatycznej podpowiedzi RSD Lite postawił moją Defy na nogi. Jednakże po instalacji stabilnego CM 7.2 wraz z odpowiednimi gapps w mojej Motoroli wywala się w momencie uruchamiania Market, po ręcznej aktualizacji do Google Play dzieje się to samo. Synchronizacja działa poprawnie. Ma ktoś pomysł jak uzyskać dostęp do Google Play?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Meler

Czyściłeś dane Sklepu? Probowałeś wgrywać jeszcze raz gappsy? Lub inną ich wersję np. minimal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czyściłeś dane Sklepu? Probowałeś wgrywać jeszcze raz gappsy? Lub inną ich wersję np. minimal

Czyściłem dane, natomiast nie bardzo wiem, jak po zainstalowaniu CM mogę znów osiągnąć te opcje Recovery do wgrania gapps - reset w tym trybie i tak powoduje normalne odpalenie się systemu. Czyżbym miał jeszcze raz zrobić czynności, opisane na CyanogenMod.org jako instalacja bootmenu i ClockworkMod Recovery i dopiero wtedy zresetować telefon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Meler

sprobuj wejsc w bootmenu i z nego w recovery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam, ale już jestem całkiem skołowany - możesz mi napisać, jak to zrobić? Bo jeśli chodzi o Power + Vol- to nie mam tam opcji wgrywania czegokolwiek z karty oprócz jakiegoś "update.zip".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi