Skocz do zawartości
airmaks22

Czasami nie można połączyć sie z siecią WI-FI lub telefon ją gubi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Czasami nie chce się włączyć wifi w moim 2x. Wywala błąd. Czasami po kilku próbach zaskoczy, a czasami pozostaje tylko restart telefonu. Przetestowałem sieć w tym samym momencie łącząc się z nią przez SGS żony i Htc Desire córki. Ich telefony połaczyły sie bez problemów a na moim 2x błąd i konieczny był restart. Corka używa wifi często i nigdy nie miała takiej sytuacji. Chyba następna niedoróbka LG. Zdarzało się to nie tylko na mojej sieci na innych jest podobnie. Na Xda czytałem o takich problemach. Czy u kogoś zdarza się podobnie ?

Edytowane przez Airmaks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie pojawia sie dokładnie taki sam problem, choć rzadko. Ale akurat dzisiaj zdarzyło mi się dokładnie coś takiego. Jestem przekonany, że ten telefon jest przereklamowany i zdecydowanie (jeśli chodzi o soft)niedopracowany. Ogólnie nie narzekam, ale bateria znika w oczach jeśli sie korzysta z netu przez 3G! To chyba jakiś żart! Poza tym często gubi zasięg i z trudem odnajduje. Żaluje zakupu! Odradzam niezdecydowanym!!! Sprzęt posiadam 2 tyg beż modyfikacji Andr. Syn ma HTC Desire i nie ma żadnych problemów z WiFi, a bateria trzyma do 2 dni. Mam nadzieję, że aktualizacja do and 2.3 poprawi te wady, jeśli nie, to sprzedam go.

Edytowane przez andrewawa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaris

Niestety u mnie tez takie problemy występują nie często ale się zdarzają

rzeczywiście telefon po około 1,5 miesiąca

można stwierdzić ze naprawdę jest nie udany tzn. wadliwy i praktycznie wszystko się sypie

bateria naprawdę trzyma króciutko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że jestem wyjątkiem w tym towarzystwie.

Bateria z pocztą push i częstym korzystaniu z wszelkich funkcji telefony wytrzymuje mi od 6 do 21, czasem 23. Jak dla mnie świetny wynik, biorąc pod uwagę stałe połączenie ze skrzynką mailową.

Nie mam żadnego problemu z Wifi. Czasami, gdy zostawię telefon z włączonym Wifi na ponad pół godziny, zrywa połączenie, ale po odblokowaniu ekranu szybko odnajduje połączenie.

Zdarzy mi się zgubić zasięg w kieszeni. Nie jest to jednak uciążliwe, bo zdarza się może raz w tygodniu i łączy się właściwie od razu po odblokowaniu ekranu. Tutaj winiłbym raczej brak zasięgu niż problem z modułem telefonicznym.

Nie zauważyłem drastycznych strat energii podczas korzystania z przeglądarki, a mam spory pakiet i lubię sobie sprawdzić kilka rzeczy w internecie. Prędzej skarżyłbym się na energochłonność podstawowych gierek - jakaś platformówka potrafi zużyć 2 razy tyle baterii, ile gra 3D/HD. Nie są to jednak jakieś niezastąpione tytułu, więc nie widzę większego problemu w tym aspekcie.

Oczywiście też z niecierpliwością czekam na aktualizację, jednak bardziej zależało by mi na poprawieniu płynności Launchera LG Dom lub nagrywania video niż paczce fixów do modułów komunikacyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde

Nie jestes wyjatkiem, jest nas dwoch ;)

Co do problemow z zasiegiem to nie mialem ich nigdy, zeby gubil zasieg, czy pozniej go nie odnalazl.

Wrecz przeciwnie jestem bardzo zadowolony z zasiegu w porownaniu do innych telefonow.

Nie wiem, czy tutaj nie jest winna tez siec, operator.

Odnosnie wi-fi zdarzylo mi sie, ze nie moglem sie polaczyc, ale bylo to w sytuacji kiedy po jakim czasie chcialem sie ponownie polaczyc i nie znalazl sieci, odrzucilemi i probowalem na nowo i wtedy pojawil sie blad.

Czasami pomagalo wejscie w ustawienia wi-fi i tam odpalenie na nowo.

W moim przypadku mysle, ze winny jest rowniez router bo z innymi smartphone mialem czasami podobny problem.

Bateria owszem szalu moze nie robi, ale nie jest tez tragiczna, a to, ze na transmisji danych czy to 3g czy wi-fi szybko znika to norma bo wiekszosc smartphone jest w stanie wytrzymac ok 4-5h takiej pracy, 2x tutaj wielce sie nie rozni.

można stwierdzić ze naprawdę jest nie udany tzn. wadliwy i praktycznie wszystko się sypie

Wszystko sie sypie tzn?

Mysle, ze raczej jest to udany model biorac pod uwage z jakimi problemami spotykaja sie uzytkownicy innych nowosci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to jest nas trzech :D

Ale wracając do WiFi - zaraz po kupnie zauważyłem, że:

1) bateria była zżerana ekspresowo,

2) powiadomienia (np. google talk) nie wyskakiwały mimo że telefon miał włączone WiFi,

3) WiFi "zrywał" połączenie, tj. jak odblokowałem ekran to połączenia nie było i telefon dopiero je nawiązywał.

Winne były oczywiście ustawienia usypiania WiFi (uwaga: opcja jest nieco ukryta: Ustawienia->Opcje Bezprzewodowe->Ustawienia WiFi->Klawisz Menu->Zaawansowane->Zasady usypiania WiFi): po ustawieniu ich na "nigdy" telefon zaczął się zachowywać znaczne bardziej przyzwoicie.

Co do Wi-Fi - mam wrażenie (podkreślam: wrażenie), że łapanie zasięgu jest nieco gorsze niż w Desire, ale poczekajmy na nowszy moduł radio i wtedy zobaczymy (w Desire jadę na jednym z najnowszych, ogólnie uważanym za najlepsze).

EDITED: zapomniałem dodać, że wczoraj spotkałem rzeczywisty problem z Wi-Fi, tj. nie mogłem go w żaden sposób włączyć. Nie chodzi mi tu bynajmniej o nawiązanie połączenia z serwerem, chodzi o włączenie modułu Wi-Fi jako takiego. Problem rozwiązałem restartem. Tak więc jakiś bug się wkradł, albo ... sam zaszalałem z jakimś zbyt odważnym "killem" - jeszcze bawię się telefonem i dziwne rzeczy z nim robię czasem ;)

Edytowane przez mirolud

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam :)

Prawdę mówiąc i ja jestem zadowolony,bo wszystko chodzi bardzo dobrze w tym fonie. Przeglądanie internetu (używam opery)rewelacja. Niedawno wyjeżdżałem i skorzystałem z 7mio dniowej darmowej nawigacji NaviExpert i też rewelacja!! Mam uchwyt i ładowarkę 12V kupioną na Wolumenie i sprawuję się bez zastrzeżeń. Z WiFi rzeczywiście tak było, że po zablokowaniu i wygaszeniu ekranu wyłączało się, ale dzięki radzie kolegi mirolud ustawilem aby sie nie usypiało i pomogło, zero problemów :hurra:

Jeśli chodzi o gubienie sygnału, to może napisałem trochę na wyrost, bo korzystając z sieci PLAY i będąc w Arkadii miałem problemy ze zlapaniem sygnału, gdzie mając drugą komórkę tez w PLAY nie było problemów. Ale to szczegół. Jadąc przez pół Polski z NavExp nie miałem żadnych problemów! Niektórzy piszą o zawieszeniach, u mnie nigdy cos takiego się nie stało. Jeśli chodzi o baterię, to w zależności od wykorzystania i włączonych opcji. Jeśli korzystam tylko z 2G do rozmów i smsów, to raz wytrzymał mi aż 2 dni ! Fakt, że korzystanie z netu w 3G plus gry i słuchanie muzy na słuchawkach Bluetooth potrafi zjeść w niecałe 6 godz baterię, ale to zrozumiałe :)

Właśnie sprawdziłem pierwszy raz działanie punktu dostępowego przez WiFi HOT SPOT z laptopem. Działa super. Swietna sprawa mając ze sobą laptopa można miec net bez kabli.

Chciałem kupić zapasową baterię, ale ten fon, to nowość i póki co nigdzie nie widzę oryginału, a podróbki nie kupię. Myślę, że im więcej będzie użytkowników, tym szybciej zapełni się rynek akcesoriami.

Pozdrawiam:)

Edytowane przez andrewawa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darryd
    spotkałem rzeczywisty problem z Wi-Fi, tj. nie mogłem go w żaden sposób włączyć. Nie chodzi mi tu bynajmniej o nawiązanie połączenia z serwerem, chodzi o włączenie modułu Wi-Fi jako takiego. Problem rozwiązałem restartem.

zdarzyło mi się to dwukrotnie, problem wystąpił przy szybkim włączeniu i wyłączeniu i ponownym włączeniu już się nie połączył...

u mnie pojawia się jeszcze błąd, że nie pamięta ustawień klawiatury, czyli po każdym praktycznie restarcie telefonu załącza się mi opcja dźwięku klawiszy przy wpisywaniu czegokolwiek jak i sugerowane wyrazy...potwierdzam ze słabą baterią, rano odpinam od zasilania, wieczorem jest maks 40% przy niewielkim korzystaniu.

Soft mam V10d z vodafone DE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaris

Ja praktycznie codziennie mam jakaś niespodziankę korzystając z telefonu LG X2

od wczoraj już dwie awarie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ASQ

Soft od LG to jakaś kpina. Ja mam problem z WiFi (błąd i nie łączy, tylko restart pomaga), czasem zwiesi się transmisja danych Edge/3G (znów tylko restart), częste samoistne wylogowywanie się z sieci i wołanie o PIN, sporadycznie RESTARTY TELEFONU. Odkładam go na półkę i czekam na aktualizację. Ja po tym zabiegu będą nadal takie niespodzianki, to już nie zaufam firmie LG.

Sent from my LT15i using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi