Skocz do zawartości
GoldeNx3

Jakie pisac programy, aby sie nauczyc?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałem Was zapytać, jak Wy zaczynaliście swoją przygodę z programowaniem?

Mianowicie, zaczynam zabawę z programowaniem na androida.

Mam dość duże podstawy w innych językach (C++, Pascal, JQuery, PHP, Java) także chciałem spróbować sił w pisaniu programów pod androida.

Moje pytanie brzmi: Jakie pisać na start programy, które pozwolą mi trochę liznąć tego środowiska? Jak na razie zrobiłem jakiś prosty kalkulator, hello world i w sumie nic poza tym. Nie mam żadnego pomysłu co mógłbym napisać, coś zarazem prostego, ale dzięki czemu mogę szlifować się w programowaniu na androida.

Podziel się z Nami swoimi początkami i jakie programy pisałeś.

Edytowane przez GoldeNx3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Coderoid

Po pierwsze 

wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    programy-dla-początkującego[/warnt]

Po drugie

Mam dość duże podstawy w innych językach (C++, Pascal, JQuery, PHP, Java)

średnie zdanie i nie wierze. W każdym języku programowania są takie same podstawy. Pętle, zmienne. Duże podstawy to są wtedy kiedy w Javie zaczynasz ogarniać poziomy abstrakcji, interfejsy, frameworki. Aplikacje konsolowe nie są podstawą.

Po trzecie

Jakie pisać na start programy, które pozwolą mi trochę liznąć tego środowiska?

Wszystko. Przeleć przez całe API Androida i zobacz jakie ma możliwości zacznij myśleć samemu, przepatruj kod na git hubie, poczytaj o ciekawych libkach. Jak zdołałeś tylko napisać kalkulator to marnie. Dzisiejszy świat potrzebuje apek które są szybkie, działają przez neta i wymieniają dane.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Zaprojektuj niestandardowy layout (rozszerzenie klasy ViewGroup) z animacjami oraz drag &drop, dynamiczne gui z fragmentami. Zrób usługę, która będzie chodzić w tle nawet gdy nikt nie uruchomi twojej aplikacji, zrób widżet pogodowy lub jakiś inny, z własnymi ustawieniami i odświeżaniem na żądanie. Wykorzystaj bazę danych sqlite z jakimś orm (np ormlite) i kilkoma tabelami powiązanymi kluczami obcymi. Pobierz sobie jakieś dane z webserwisu rest lub soap itd. Stwórz swój własny ContentProvider i wykorzystaj do czegoś.

Nauki jest dużo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pavloasto

Ja robiłem tak, że najpierw przerobiłem kilka tutoriali z apkami (jakieś proste widgety, prosta baza danych, intencje, proste layouty).

Póżniej, bazując już na tym co się nauczyłem, zrobiłem aplikacje zawierającą wszystko co umiem. Potem zacząłem do niej dodawać kolejne, wg mnie fajne, bajery, cały czas czytając dokumentację i stackoverflow. Na końcu wyszła mi aplikacja do niczego, ale nauczyłem się wiele.

Kolejne już robiłem dostosowane pod projekt, oczywiście cały czas ucząc się bo wszystkiego opanować się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    merid

Przede wszystkim zadaj sobie pytanie co byś chciał zrobić. Potem zacznij to robić. Z czasem zobaczysz, że to czego się uczyłeś kiedyś i było dla ciebie problemem teraz jest o wiele łatwiejsze. Książki dużo nie dadzą jedynie wiedzę którą zapomnisz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi