Skocz do zawartości
gm_

Zdjecie simlocka z WF

Rekomendowane odpowiedzi

gm_

Witam, czy orientuje sie ktoś Jak darmowo usunąć simlocka z wf.wiem ze większość wf simlocka nie posiada (w polskich sieciach) natomiast mój tak.czy wgranie nowego ruu usunie simlocka ? Pozdrawiam

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy robieniu hard resetu jest jakaś opcja simlock czy coś w tym stylu więc może to i kwestia softu, przeinstaluj i sprawdz i tak nie masz innego pola manewru :P ew TurboSima kup i będzie cud, miód i orzeszki :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gm_

Widzialem opcje simlock w service mode ale nic ona nie robi, moze powodem bylo to ze nie mialem roota. No nic poprobuje I tak

Chcialem wyprobowac inne romy I zmienic kernel, a Jak nie da sie to poprostu zaplace . Albo rozwaze turbo sim ciekawe rozwiazanie o ktorym wczesniej nie slyszalem dzieki.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TurboSimy stały się bardzo popularne jakieś 3 lata temu, kiedy Nokia zaczęła wypuszczać na rynek swoje "magicznie" zablokowane telefony i nikt nie wiedział jak zdjąć te simlocki a jak się już świat dowiedział, to wykonywała to garstka serwisów za kosmiczne pieniądze, a TS za 2 dyszki załatwiał sprawę :D Nie wydaje mi się, żeby simlock był kwestią softu, chociaż... Swego czasu SE właśnie locki zakładało na sofcie i po zmianie zwyczajnie się odblokowywał. Absurdalne jest moim zdaniem zakładanie sim locków w obecnych czasach kiedy klient ma prawo zażyczyć sobie jego usunięcie u operatora...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gm_

Dzieki za odpowiedź zadzwonilem do swojego operatora i podał mi kod odbkok. przez telefon i problem rozwiazany:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam. dałem swojego htc wildfire do komisu zeby mi wgrali roota, po paru godzinach powiedzieli ze nie dadza rady tego zrobic i teraz po wsadzeniu karty playa wyskakuje komunikat brak karty sim. gdy wkladam karte orange to dziala, ktoregos razu wyskoczyl komunikat bledna karta sim czy cos w tym stylu, czy mozliwe ze powrocil simlock poprzez majsterkowanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po co do komisu z rootem? Przecież samemu można... Widzę goście w komisie nie dość, że nie ogarniali tematu to jeszcze sami nie wiedzieli co robią :D Locka zdjąć można kodem uzyskanym od operatora tak jak kolega wcześniej napisał, jednak żeby zostawiać furtkę dla operacji powrotnej to by było trochę bez sensu... Choć w przypadku brandowanych softów prawdopodobne :P telefon wrócił do Ciebie z oprogramowaniem w stanie surowym? Bo jak tak to być może nachrzanili coś tak, że po prostu wipe zrobili bo nie wiedzieli co się dzieje i w ten oto sposób wiemy jak założyć sobie locka z powrotem :D być może też wgrali całkiem inny soft... Można nad tym dywagować godzinami, "w koło Macieju", a i tak nie dojdziesz do tego co tak na prawdę zrobili i czy to o co pytasz jest możliwe, póki sam nie sprawdzisz ;) Moim zdaniem to możliwe, ale może ktoś ma inne :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@newamadeo ja miałem kiedyś podobny komunikat jak karta sim uległa uszkodzeniu było to w inny telefonie a karta była w sieci Era. Więc jeśli tego nie zrobiłeś sprawdź czy karta dział w innym telefonie jak nie to operator powinien ci ją wymienić. Jeśli problemem nie jest karta to może faktycznie magicy z serwisu coś poknocili no bo skoro nie potrafili wgrać roota to byli to na pewno niezwykli "specjaliści".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam wf kupiony w angli i ma on simlocka na angielska siec 3

Czy da rade jakoś samemu zdjąć simlocka ?

Czy trzeba będzie kupować kod czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi