Skocz do zawartości
kubas782

Defy-samoistnie działający ekran dotykowy, bateria padająca zbyt szybko.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jest to mój pierwszy post na forum i od razu proszę w nim o pomoc. Zostałem "szczęśliwym" posiadaczem Motoroli Defy. Kupiłem ją jako telefon nowy z 24 miesięczną gwarancją producenta. Początkowo bylem bardzo zadowolony z telefonu, ale po paru dniach ujrzałem pierwsze wady...Pół ekranu po przejechaniu palcem jest dalej błyszczące, a druga połowa jakby zamglona, pomazana. Po wyczyszczeniu ekranu szmatką cały ekran wygląda idealnie, ale wystarczy znów dotknąć ekran ,a na jego połowie powstają smugi, a na drugiej nie. Drugim problemem jest wariujący dotyk. Pisząc sms, poruszając się w menu, czy nawet po pulpitach dotyk zaczyna szaleć i w pewnych miejscach reaguje tak jakby ktoś tam uporczywie przyciskał ekran...nie działają wtedy nawet te 4 przyciski dotykowe, pomaga tylko wylączenie ekranu. Początkowo zdarzało się to rzadko (może 1 na dzień, ale teraz staje się to uporczywe...). Kolejnym problemem jest bateria...wiem, że android rządzi się swoimi prawami jeśli chodzi i pobór energii, ale na litość boską 1,5 dnia(czasem mniej!), przy wyłączonym 3g, 20 minutach rozmów, 20 sms dziennie i 1 widgetem pobierającym dane z internetu(pogodą) to chyba troszkę mało...dodam, że zużycie baterii rozkłada się prawie 50-50 pomiędzy telefon w trybie gotowości, jak i telefon nieaktywny. Wczoraj przed snem pojawił się komunikat, że bateria ma jeszcze 15% i że należy podłączyć telefon, zignorowałem to i chciałem sprawdzić ,czy wytrzyma do rana. Oczywiście rano telefon był wyłączony...Oczywiście głośnik rozmów czasami się przyciszy, ale to chyba normalne w tym telefonie...

Teraz moje pytania. Co mogę uzyskać idąc do sklepu gsm, gdzie kupowałem ten telefon? Mogę prosić o naprawę(i tak to chyba serwis producenta robi...), zażądać wymiany telefonu w związku z niezgodnością z umową kupna, po prostu zwrócić telefon i odzyskać pieniądze? Dodam, że telefon kupowałem tydzień temu w sklepie gsm. Proszę o pomoc i rady, bo jednak 9stów piechotą nie chodzi...

Edit: ehh..dodam, że po podłączeniu do ładowania bateria wskazuje 40% po 20 minutach. To chyba nie jest normalne?

Edytowane przez kubas782

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj zaktualizować soft do najnowszego froyo. Może to pomoże. Dodam, że u mnie bateria też trzymała max 2 dni na andku 2.1 a po przesiadce na cm7, wykorzystujac telefon tak jak Ty wytrzymuje mi 4. Zwiechy też czasem miałem ale znikneły juz po wgraniu froyo. Z tym ekranem niestety tak jest, też musze go porządnie wyczyscić jeśli się zatłuście bo jest cały rozmazany obraz chociaż u mnie to wystepuje tylko po rozmowie telefonicznej jak odstawie tel od policzka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale czemu połowa pozostaje taka jak po wyjęciu z pudełka, a druga połowa jest zamglona? Dodam, że nie jest to rozłożone równomiernie, tylko te zamglone miejsca są jakby rozrzucone po całym ekranie. Na dodatek w miejscu, gdzie ekran pozostaje ładny i błyszczący są takie niby 2,3 rysy długie ok 3cm, które znikają po wyczyszczeniu, ale po ponownym przejechaniu palcem znów się pojawiają. Nie wyczuwam palcem żadnych wgłębień, czy innych śladów fizycznych. Mam wrażenie, że to dzieje się jakby pod tym szkłem..

Aha i to nie są zwiechy telefonu, po prostu ekran sam wciska klawisze, pomimo tego, że ja nawet nie dotykam telefonu. Nic się nie zawiesza, wręcz przeciwnie, telefon chodzi mega szybko wtedy ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    [/warnt]
    1 Problem 1 temat.

Co do ekranu to umyj ręce. Też mam samo dotykanie jak mam tłuste palce. Co do połów to zrób zdjęcie i pokaż.
    Co do baterii to baaaardzo zależy od użytkowania, niektórzy piszą, że trzymanie mniej niż 2 dni jest nienormalne. Mi tylko 1 raz wytrzymał 1,5 dnia. Zawsze wieczorem pierwszego dnia już jęczał o podpięcie ładowarki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do rąk to mam umyte. Dla sprawdzenia czy to tylko moje przewidzenia, czy problem z ekranem poużywałem troszkę telefonu kumpla, Samsunga Monte i tam takie problemy w ogóle nie występują. Zdjęcie zrobię i później postaram się wstawić. Dodam, że po 1 ładowaniu telefon trzymał 2,5 dnia, a użytkowałem go więcej niż teraz. Im więcej ładowań, tym gorzej trzyma. Rozumiem, że telefon pada po 1 dniu jeżeli używa się wi-fi, aplikacji, przegląda internet, ale ja aktualnie używam go tylko do napisania paru sms i pogadania dosłownie paru minut przez telefon. Przez noc zużyło mi ok 15% baterii, to chyba nie jest normalne? Na dodatek ten szalejący ekran strasznie denerwuje. Próbować aktualizować do 2.2 co i tak miałem zrobić, czy odsyłać go do serwisu?

Edit: Dodam, że po wyczyszczeniu ekranu nie dotykając go dmucham na niego i część ekranu staje się zamglona, a część pozostaje taka jak po wyczyszczeniu. Niestety nie mogę zrobić zdjęcia bo aktualnie mieszkam w Poznaniu, a cyfrówka została w domu..

Edytowane przez kubas782

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj wejść najpierw froyo oryginalne z polski, to powinno pomoc, mi przez noc schodza 4 procenty.

Sent from my MB525 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Nowe baterie muszą się trochę uformować, z czasem będzie lepiej. Instalacja froyo jak wszyscy wspominali na pewno nie zaszkodzi, ale utracisz wszystkie dane, jeśli nie wykonasz backupu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie występuje ten sam problem. TELEFON SAM NACISKA NA EKRAN DOTYKOWY. Samo przesuwa karty w jedną i w drugą...

Pomaga tylko zablokowanie i odblokowanie ekranu.

Nie da się tego jakoś naprawić? Zrobić tak aby zdarzało się to rzadziej?

U mnie tak samo na początku robiło się tak raz może dwa razy dziennie. Teraz mam tak co chwile.

Wgranie innego softu nie pomogło (cm 7.2)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

9 stow za ta motke to troche za duzo. Ja moja kupilem w tesco za lekko ponad piecset ale do rzeczy.

Bateria to niestety czesty mankament telefonow andkiem. Moja wytrzymuje tylko jeden dzien jednak nie ukrywam ze intensywnie jej uzywam. Po aktualizacji do froyo bedziesz mial managera baterii co powiem szczerze cos daje. Co do dotyku to u mnie tez cos jest. Przycisk z lupa po dluzszym przytrzymaniu wybiera gloswe wyszukiwanie co jest prawidlowe. Jednak zdarza sie tak ze telefon wibruje i wyswetla sie wybieranie glosowe bez naciskania niczego. Tak jakby dotyk sam sie uaktywnial. Sa tez sytuacje ze mam polaczenie przychodzace i nie oge go odebrac bo dotyk ne reaguje. Po wylaczeniu ekranu i wlaczeniu wraca do normy. Moze przywrocenie do ust. Fabryczzych by pomogl ale znowu wszystko ustawiac i instalowac to sie odechciewa.

Wysłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na podstawowym froyo mi się tak robiło i teraz na cm7.2 jest to samo. Nie da tu nic porut ustawień fabrycznych.

Jak wyczytałem ten telefon jest w środku tak ściśnięty że możliwe jest aby jakaś część w środku samoistnie coś naciskała... Ogólnie w tym modelu dali bardzo słaby ekran dotykowy.

Właśnie przez ten mankament telefon sprzedaję i kupuję neo v lub sgs2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi