Skocz do zawartości
Reknes

HOMTOM HT3 PRO - zmiana systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Reknes

Witam

Na wstępie powiem iż nie wiedziałem gdzie zamieścić tematu więc piszę go tutaj.

Niedawno dotarł do mnie telefon HOMTOM HT3 PRO z androidem Lollipop (kupiony na aliexpress). Od początku miałem problem z baterią (3000mAh), tzn jak używałem telefon to poziom baterii spadał normalnie (nie za szybko). Lecz jak telefon leżał spokojnie to poziom baterii drastycznie spadał (np o godzinie 22:00 odłączyłem od ładowania mając 100%, zaś o godz 5:00 bateria była na poziomie ok 78%). Czytałem iż może być to wina baterii jak i systemu który ciągnie sporo zasilania w trybie czuwania. Dodam iż ciągle mam włączony tryb oszczędzania baterii.

Dziś zostałem pozytywnie zaskoczony gdyż odłączyłem telefon od ładowania (100%) o godzinie 01:00, a o godzinie 05:00 miałem baterię na poziomie 99%. Nie wiem o co biega z tą baterią.

W związku z opisaną powyżej sytuacją zacząłem zastanawiać się czy byłaby możliwość zmiany systemu z Lollipop na Marshmallow w moim telefonie. Czytałem iż bateria w telefonie z systemem Marshmallow dłużej działa. Czy to prawda?

Edytowane przez Reknes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Natan

Miejsce dobre, natomiast tytuł trzeba poprawić na:

wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat

:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak to prawda ale w tym modelu nie ma i raczej nie będzie Androida 6.0. Wsparcie zakonczone w marcu 2016 . Ostatnia wersja romu to 1.1.13 z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapowiedzieli jednak 6.0 ale kiedy się pojawi nie wiadomo. Można mu wrzucić custom romy. Obecnie ponoć najlepszy to port z HT7 PRO. Wcześniej trzeba oczywiście odblokować bootloadera i wrzucić recovery np TWRP.

dodana zawartość

Jeszcze kwestia pożerania baterii. Jest błąd w oprogramowaniu. Wyłączenie systemowych notificiation LED załatwia sprawę. Warto też zainstalować Greenify i zamrożić usługi google play

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi