Skocz do zawartości
eit

Telefon pobiera 200 mA w stanie spoczynku - dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

eit
    Napisano (edytowane)

Witam,

na swoim smartfonie (Evo 3D) zainstalowałem CurrentWidget, aby sprawdzić poziom poboru energii, ale wyniki mnie po prostu przerażają. Wyłączyłem WiFi, autosynchronizację, BT, ustawiłem 2G, natomiast w logach widget pokazuja mi ponad 200 mA poboru w czasie spoczynku. Co może powodować taki pobór prądu? Żadne aplikacje nie działają w tle, animacje i tym podobne zostały wyłączone. Będę wdzięczny za wszelkie porady i sugestie.

Edytowane przez eit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Android sam w sobie zjada dużo energii, no i pewnie wyświetlacz :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eit

W stanie spoczynku = bez włączonego wyświetlacza, więc jak wyświetlacz może pożerać prąd? Poza tym, z tego co czytałem, w stanie spoczynku powinno to wynosić zaledwie kilka mA. Chyba że to ja źle odczytuję te wartości w widgecie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    200 mA w stanie spoczynku[/WARNT]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ustawieniach Current Widget ustaw, żeby Ci uaktualniało co 5 sekund, albo zostaw tą domyslną minutę, zablokuj telefon (=wyłącz ekran), po ponad minucie włącz go z powrotem. Jeśli będzie więcej niż 4-10 mA, to coś jest mocno nie tak ;)

Wiem, że niektóre ROMy miały bug, że po włączeniu i wyłączeniu bodajże BT telefon pobierał straszne ilości energii, pomagał dopiero restart.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eit

Jest bardzo mocno nie tak, bo w spoczynku pobiera od 100 do 200 albo nawet więcej. Poniżej podaję skriny z BetterBatteryStats, która pokazują jakie aplikacje wybudzają telefon. Problem w tym, że nie umiem ich znaleźć w Titanium, a nie znam innego sposobu, żeby je zamrozić. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

post-142636-14255705306171_thumb.png

post-142636-14255705305698_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli masz chęć i czas wgraj sobie nowy rom (najlepiej jakiś oficjalny) i sprawdź jak na nim będzie się zachowywał ten program.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eit
    Jeżeli masz chęć i czas wgraj sobie nowy rom (najlepiej jakiś oficjalny) i sprawdź jak na nim będzie się zachowywał ten program.

Obecnie mam wgrany Virtuous Shooter v.3.0.2, natomiast na 'czystym' systemie program pokazywał właściwie statystyki identyczne, z podobnymi Wakelockami, których nie umiałem zlokalizować. Zatem spróbować wgrać inny rom? I, może banalne pytanie, jak to zrobić? Czy najpierw trzeba usunąć obecny rom?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xzxzxy

Korzystasz z internetu 3G? Czy zawsze masz dobry zasięg (zarówno na 2G, jak i 3G)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest jeszcze jedna sprawa... Niektóre HTC, w tym na pewno Sensation i Evo 3D mogą błędnie podawać pobór prądu przy wygaszonym ekranie. Całkiem możliwe, że program, którym mierzysz nie ma żadnej korekty tych wskazań, bo nawet jeśli coś w tle zżera Ci baterię, raczej niemożliwe jest, żeby po wygaszeniu ekranu sam system pobierał aż taką ilość energii.

Polecam program battery monitor widget pro, który uwzględnia korekty między innymi dla tych dwóch modeli HTC.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi