Skocz do zawartości
tajson1

Roaming krajowy i częsty brak transmisji danych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mieszkam na terenie, w którym zmuszony jestem do korzystania w roamingu Plusa (tylko GSM). Bardzo często gdy chcę skorzystać z transmisji danych po sieci Note nie reaguje, mimo zasięgu operatora. Korzystałem z softów oryginalnych dla niemiec 4.0.3 i 4.0.4, a teraz nawet wróciłem do oryginału Plusa. Zdecydowie poprawił się zasięg gsm ( wracając do 2.3.6), ale dalej transmisja kuleje (zawsze pomaga restart urządzenia).

Może któryś z użytkowników miał taki problem i wie jak to ugryźć ???

Edytowane przez tajson1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qane
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    asadasdadadadadadda[/WARNT]

Dopisz w temacie, że problem jest związany z tzw. krajowym roamingiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Romann

Twój problem nie dotyczy telefonu i Plusa tylko dzaidowskiego Play, który umówił sie z innymi operatorami, że korzysta z ich anten, ale tylko do rozmów, nie do transmisji danych. Mam to samo i nic się z tym nie da zrobić. W tym samym miejscu jest internet z kartą Plusa i nie ma internetu w drugimm telefonie z kartą Play. Zmień operatora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Zgadza się. Ja miałem też taki przypadek. Przez ok. 30 min. nie miałem transmisji danych. Play nie miał zasięgu i w roamingu wyskoczył trójkąt na pasku powiadomień. Zatelefonowałem do Play i zgłosiłem problem. Zapytali o dokładną lokalizację miejsca w którym to wystąpiło, ładnie przeprosili i dali rabat na abonament 10 zł przez 3 miesiące. Mieszkam w dużym mieście i z zasięgiem (transmisji danych) nigdy do tej pory i później nie miałem problemu. Czytałem o tym i jest to problem nie tyle Play co właścicieli nadajników, którzy traktują roaming po macoszemu (transmisja w roamingu, w drugiej kolejności przy obciążeniu nadajników).

A propos zmiany operatora to nie jest miejsce na opisywanie operatorów.

Twój problem nie dotyczy telefonu i Plusa tylko dzaidowskiego Play
    Chyba jednak wina Plusa, który nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Ale reklamacje trzeba zgłaszać przez Play. Byłem w Plusie od czasów raczkowania sieci komórkowych. Stałych klientów traktują jak użytkowników 2 kategorii. Zmieniłem na Play, jestem zadowolony i nawet przez głowę myśl mi nie przechodzi, żeby wracać. Edytowane przez Gregs
    literówki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Romann
    Czytałem o tym i jest to problem nie tyle Play co właścicieli nadajników, którzy traktują roaming po macoszemu (transmisja w roamingu, w drugiej kolejności przy obciążeniu nadajników).

Masz pewność, że tak jest faktycznie?. Bo ja jestem pewien, że obciążenie nadajników nie ma tu znaczenia. Najlepiej to widac na iPadzie, bo tam przy braku transmisji danych pojawia się zamiast nazwy operatora napis "brak sieci". Spędziłem w tym roku kilka tygodni w miejscu, gdzie ten napis nie zniknął choćby na chwilę. W tym samym czasie internet na moim Note z kartą Plus działał bez najmniejszych problemów. Tak było też w wielu innych miejscach w Polsce. Mam też w sieci Play telefon BlackBerry, który łączy z interentem głównie w dużych miastach (funkcja pobierania poczty na szczęście działa wszędzie). Nie mam nic przeciwko Play, ale brak internetu na działce, gdzie spędzam wiele czasu, doprowadza mnie do pasji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

OK. Tylko, że teoretycznie będąc w Play można wybrać ręcznie sieć Plus i jeżeli w umowie z Play jest określony dostęp do transmisji danych w roamigu krajowym, to transmisja powinna być dostępna. Po przełączeniu ręcznym na Plusa play nie ma nic do tego. Pokazuje się literka R nad wskaźnikiem siły sygnału i jesteś jakby w Plusie. Przy tym nie do końca. Plus, a szczególnie Orange ustala niższy priorytet dostępu do transmisji danych odbiorcom w roamingu. Czepiałbym się bardziej dostawców sygnału, którzy wywiązują się z umów (po części narzuconych odgórnie) niż pośredników (Play). Jest to nagminne i oficjalnie wiadomo. Play w takich przypadkach ma prawo do reklamacji, ale co z tego?

EDIT:

A nie próbowałeś zamienić kart SIM z iPada do Note? Może to wina sprzętowa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Romann

A nie próbowałeś zamienić kart SIM z iPada do Note? Może to wina sprzętowa?

Przez 2 lata w iPadzie mialem karte Plusa, teraz mam Play. Chetnie bym pozostal przy Plusie, ale to moja służbowa karta. Sprzet jest ok. W tej chwili, jak jestem w terenie z iPadem, to swojego Note z karta plusa ustawiam jako router WiFi. Jak nie mam iPada, to korzystam z Note (kupilem go do korzystania w sytuacji, gdy iPad jest zbyt duzy i ciezki, natomiast BB zbyt maly). Jako telefon oczywiscie BB jest poza wszelka konkurencja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Nie chodziło mi o jakość sprzętu, tylko o sytuację w danym momencie, gdy na Play w roamingu nie ma transmisji danych. Jeżeli na iPadzie nie ma transmisji danych, w Note na karcie Plusa jest, to proponuję na moment sprawdzić jak karta Play zachowuje się w Note (oczywiście przy włączonym roamingu, lub po ręcznym przełączeniu w Note na sieć Plusa). Nie jest tajemnicą, że Plus ma najlepsze pokrycie nadajnikami, ale jakość firmy, to nie tylko ilość. Ja mam (osobiście) złe doświadczenia, a roaming mi się sprawdza, poza opisywanym wyżej przeze mnie epizodem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Romann

Sprawdze to w najblizszy weekend, jesli snieg nie spadnie. Przy okazji poszukam, czy w iPadzie mozna przelaczyc sie w roamingu na inna siec (w tym systemie zbyt duzo samemu nie da sie zrobic).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi